Діти в Україні сьогодні надзвичайно вразливі. Фото: Дарницька РДА
Проєкти в різних локаціях міста звертають увагу на досвід, який доводиться переживати під час війни українським дітям.
1-го червня відзначають Міжнародний день захисту дітей. Він покликаний нагадати суспільству про необхідність захищати права малечі, щоб усі діти росли щасливими, вчилися, займалися улюбленою справою і в майбутньому стали хорошими батьками і громадянами своєї країни.
Сьогодні ця тема є особливо актуальною для України, де діти разом з дорослими змушені переживати складний досвід війни. І власне їх голосу та сприйняттю війни присвячені низка експозицій.
Чуєш голоси дітей? Вони говорять про війну. Виставка на залізничному вокзалі у Києві. 1-15 червня
Голос дитини у війні — щемкий, болісний, часом зовсім не дитячий. Але найголовніше — він чесний. Як почувається, про що питає, на чому зосереджується й про що мріє дитина у війні? Як змінюється її життя — дім, сім’я, друзі, ігри, світ навколо?
Фонд «Голоси дітей» видав книгу, яка зібрала до 100 дитячих висловів, які проілюстрували українські та іноземні митці, зокрема, Нікіта Тітов, Олександр Грехов, Джамала та її син, Євген Клопотенко. Спільно з Укрзалізницею до Дня захисту дітей фонд відкрив виставку, на якій представлено близько 20 зображень та цитат із книги. Деякі з них можна прослухати за допомогою QR-коду.
До Дня захисту дітей Київська фортеця запрошує відвідати фотовиставку «Ми діти твої, Україно».
Адреса: вул. Госпітальна, 24-А.
Стишене місто: у столиці показують проєкт про дорослішання під час війни.
Творча група створила серію фотографій стишених вулиць величного міста перших місяців повномасштабного вторгнення. У кожному кадрі — пронизлива крихкість і в той же час незламність нашого буденного простору між повітряними тривогами, ракетними ударами та вірою в життя.
Волонтери зібрали згадки дітей Києва, їхні роздуми про війну: діти описали власні переживання, страхи і події, які ніколи не забудуть, які переживають знову і знову в часи повітряних тривог, ракетних ударів, вибухів і руйнувань рідного міста. Детальніше.
Коли: до 6 червня, графік роботи: щодня з 13:00 до 18:00 (у суботу до 17:00)
Де: галерея «РА», вул.Б.Хмельницького, 32
Вхід вільний
До Міжнародного дня захисту дітей у Національному музеї історії України у Другій світовій війні відкрилась виставка робіт юних митців — учасників та переможців конкурсу «Барви Перемоги». Малюнки дітей відтворено на бронеплитах з бронежилетів, які захистили життя наших воїнів в бою. На стінах довкола — портрети наших героїв, тих, хто захищає нас щодня і щохвилини. Детальніше
Де: Національний музей історії України у Другій світовій війні, вул. Лаврська, 27
У Музеї гетьманства проходить фотовиставка «Деокупованих дитинство: Ізюм».
Вона має чітку і конкретну мету: проінформувати суспільство про умови життя дітей в деокупованих місцевостях та зібрати допомогу на переоблаштування бомбосховища в центр для розвитку дітей в Ізюмі.
Усі представлені кадри на виставці — це робота волонтерів БФ Надії Вовк «Берегиня» під час гуманітарних місій. Можна звикнути до зруйнованих будівель, але не можливо бути байдужим до дитячих історій, кожна з яких про втрати, але і про надію. І саме очі дітей з надією звертаються до нас, дорослих, які можуть своїм внеском допомогти зробити хоч одне місце не лише безпечним, але й ДИТЯЧИМ з маленьким присмаком радості.
Коли: 1-4 червня
Де: Музей Гетьманства, вулиця Спаська, 16B
1 червня, до Дня захисту дітей Укрпошта випустила поштовий блок під назвою «Діти Перемоги малюють Україну майбутнього». Маленькі художники зобразили свої заповітні мрії про рідну країну, а частина виручених від продажу марок коштів підуть на допомогу дитячим будинкам та дітям, які втратили батьків.
Марія КАТАЄВА, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua