Василь Кричевський. Фото з відкритих джерел
Митець вважається один із засновників українського модерну, першим художником у кіно та творцем проєкту державного герба України.
Завтра, 2 червня, в Музеї української діаспори відбудеться лекція культуролога і видавця Олександра Савчука, присвячена постаті Василя Кричевського (1873-1952).
В межах заходу «Поговоримо про… Василь Кричевський. Мрійник і творець» відвідувачі дізнаються цікаві та малознані факти з життя і творчості українського майстра, якому за правом належить першість у багатьох сферах українського мистецтва початку XX століття.
«Якщо ви чуєте це прізвище вперше, і якщо вже цікавилися біографією митця… Якщо знаєте про внесок Василя Кричевського в українську художню спадщину, і якщо лише відкриваєте його для себе, Вам буде цікаво і корисно відвідати другу подію нашого циклу „Поговоримо про“», — зауважують у Музеї української діаспори.
Афіша заходу. Фото зі сторінки музею
Про значення творчості Василя Кричевського влучно зауважив поет, перекладач, літературний критик, художник, мистецтвознавець Святослав Гординський: «Якщо уявити собі мистецтво якогось народу, як храм, що опирається на колони, то, власне, однією з таких колон українського мистецтва був Василь Григорович Кричевський».
Основоположник українського модерну, розробник українського державного герба (прийнятого Центральною Радою), представник українського «ліричного імпресіонізму», архітектор, співавтор, оператор, художник багатьох культових українських фільмів ВУФКУ. Все це — неповний перелік мистецьких сфер, які розвинув Василь Кричевський. Наприкінці свого життя він був змушений залишити Україну та провести останні роки життя у далекій чужій Венесуелі.
Захід присвячений до 150-річчя від дня народження митця, який урочисто святкується цього року.
Лекція «Поговоримо про… Василь Кричевський. Мрійник і творець»
Коли: 2 червня о 17.00
Де: вулиця Князів Острозьких (Московська), 40-Б
Вартість квитка: 150 грн (придбати можна в касі музею за готівку).
Або ж зареєструватися за посиланням https://forms.gle/Yse3LRUNxAdSGT6h6
Нагадаємо, що раніше мистецький проєкт до 150 — річчя Василя Кричевського також представили в Будинку митрополита НЗ «Софія Київська».
До теми: Створив проєкт герба України та музею Шевченка у Каневі: Василю Кричевському — 150 років
Тетяна АСАДЧЕВА, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua