Біля пам’ятного знаку «Пожежним, які перемогли вогонь Чорнобиля». Фото: Печерська РДА
Квіти до пам’ятного знаку поклали у Печерському районі.
Кожного року 14 грудня в Україні відзначається День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.
Сьогодні біля пам’ятного знаку «Пожежним, які перемогли вогонь Чорнобиля» на вулиці Круглоуніверситетській, відбулося вшанування пам’яті учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, аби вшанувати пам’ять ліквідаторів, які ціною власного життя та здоров’я, змогли здолати найстрашнішу трагедію XX століття.
Біля пам’ятного знаку «Пожежним, які перемогли вогонь Чорнобиля». Фото: Печерська РДА
Керівники Печерської РДА поклали квіти до пам’ятного знаку. Фото: Печерська РДА
Біля пам’ятного знаку «Пожежним, які перемогли вогонь Чорнобиля». Фото: Печерська РДА
Участь у заході взяли голова Печерської райдержадміністрації Наталія Кондрашова, її перший заступник Анатолій Корж, начальник Печерського РУ ДСНС України у м. Києві Петро Дривинський та начальник управління соціального захисту населення Печерської РДА Ольга Мозгова.
На жаль, тисячі людей, які брали участь у знешкодженні небезпечних об’єктів АЕС загинули внаслідок радіаційного ураження. Однак їх робота залишилась в історії України подвигом.
14 грудня 1986 року — день, коли було закінчено будівництво саркофага над зруйнованим четвертим енергоблоком Чорнобильської АЕС. У листопаді 2006 року Указом Президента України в цю дату було засновано День вшанування учасників ліквідації аварії на ЧАЕС.
Здавалося б страшні сторінки історії ніколи не можуть повторитися. Проте, з перших днів повномасштабного нападу росіян, окупанти захопили Чорнобильську АЕС, та окопалися у «рудому лісі». 31 березня російські окупаційні війська покинули територію Чорнобильської АЕС на Київщині. Після цього українці в мережі жартували над рашистами, що втекли з Чорнобиля. У зоні відчуження показали розграбовані офіси та окопи у рудому лісі. Зокрема, окупанти знищили архів Чорнобильської АЕС, що збирали десятиріччями, а також викрали 133 джерела потужного радіоактивного випромінення.
Наталка МАРКІВ, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua