Загалом 74% громадян ЄС схвалюють підтримку України. Про це свідчить дослідження Євробарометра, результати якого опублікувала пресслужба Європарламенту.
Найвищі рівні підтримки зафіксовані в Швеції (97%), Фінляндії (95%), Нідерландах (93%), Португалії (92%) і Данії (92%). Через десять місяців війни в Україні підтримка конкретних заходів, вжитих ЄС, таких як санкції проти російського уряду або фінансова, військова чи гуманітарна підтримка Україні, продовжує залишатися на рівні 73%.
На запитання, які цінності Європейський парламент має захищати як пріоритет, найчастіше згадується демократія (36%), потім захист прав людини в ЄС і в усьому світі (29%) і свобода слова та думки (28%). Громадяни хочуть, щоб ці основоположні цінності ЄС були захищені в Європейському Союзі та за його межами.
Роберта Мецола
«Російська агресія спричинила жахливі людські страждання та масові руйнування. Мужність і стійкість українців перед обличчям терору вражає. Найкраща відповідь і підтримка, яку ми як Євросоюз можемо надати, — це європейська солідарність і європейська єдність. Українці можуть розраховувати на непохитну підтримку Європарламенту», — говорить президентка Європарламенту Роберта Мецола.
Вплив російської війни на Україну європейські громадяни чітко відчувають. Через війну та її наслідки близько двох третин громадян ЄС вважають, що їхнє життя зміниться (65%).
Дослідження проводила компанія Kantar з 12 жовтня по 7 листопада в усіх 27 країнах-членах ЄС.
Нагадаємо, у разі проведення референдуму щодо вступу до ЄС 81% українців проголосували б «за» вступ. «Проти» вступу до ЄС — 4%. У випадку вступу до НАТО, також переважна більшість українців проголосували б «за» — 71%.
23 червня, у Брюсселі схвалили рішення про надання Україні статусу кандидата на вступ у Європейський Союз.
Оксана КОШОВА, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua