У Києві на Байковому кладовищі попрощалися зі старшим сержантом, мінометником першого батальйону оперативного призначення окремого загону спеціального призначення «Азов» Олександром Гриньком, який загинув під час теракту в Оленівці.
Прощання пройшло у вівторок, 13 червня, у ритуальній залі київського крематорію. Провести воїна в останню дорогу прийшли його батьки, дружина, донька, побратими, близькі та знайомі Олександра.
Прощання з Олександром Гриньком у Київському крематорії
Прощання з Олександром Гриньком у Київському крематорії
Прощання з Олександром Гриньком у Київському крематорії
Прощання з Олександром Гриньком у Київському крематорії
Прощання з Олександром Гриньком у Київському крематорії
Прощання з Олександром Гриньком у Київському крематорії
Прощання з Олександром Гриньком у Київському крематорії
Родина Олексадра Гринька (мати, дружина та донька)
ЩО ВІДОМО ПРО ОЛЕКСАНДРА ГРИНЬКА
Гринько Олександр Іванович (позивний «Гриня») народився 23 листопада 1982 року. У прощальному слові один з побратимів бійця розповів, що Олександр долучився до лав полку «Азов» ще у 2015 році.
Він відмінно зарекомендував себе як сапер інженерно-саперної роти та інструктор з мінно-вибухової справи. Далі гарно проявив себе як мінометник першого батальйону. Нещадно нищив ворога, виконував свої обов’язки до кінця.
Добре показав себе і на посаді командира відділення зв’язку мінометної батареї взводу управління. В Олександра завжди все працювало та було на своїх місцях, зазначає його товариш.
Прощальна промова побратима на прощанні Олександра Гринька
«До нього завжди можна було звернутися за порадою, за допомогою. Нікому ніколи не відмовляв, завжди допомагав. Мені за честь було бути його другом, всі ці роки служити з ним. Хочу подякувати батькам за справжнього сина, за справжнього чоловіка. Спочивай з миром, брат, бо немає гіднішої смерті, ніж загинути, захищаючи Батьківщину. Ти виконав наказ до кінця. Ти назавжди в строю», — сказав його побратим.
Прощання з Олександром Гриньком у Київському крематорії
ТЕРАКТ В ОЛЕНІВЦІ
Масове вбивство українських полонених в Оленівці сталося в ніч з 28 на 29 липня 2022 року.
На території колишньої Волноваської виправної колонії № 120, де утримували захисників «Азовсталі», пролунав потужний вибух. У результаті загинуло щонайменше 53 полонених, а ще понад 130 військових отримали поранення.
З серпня 2014 колонія перебуває в тимчасовій окупації та не працює, але з 24 лютого 2022 року Збройні сили рф створили на її базі фільтраційну тюрму.
Невдовзі після трагедії, яка сколихнула увесь свій, у росії заявили, що Україна нібито завдала по колонії удару з РСЗВ HIMARS. Але експерти на основі аналізу фото та відео з місця трагедії, а також супутникових знімків повністю спростовують російську версію.
За даними фахівців, вибух відбувся всередині, і способом здійснення цього вбивства була термобарична зброя.
У ГУР вважають, що вбивство українських полонених в Оленівці на Донеччині організували найманці ПВК «Вагнера» за особистою вказівкою Євгена Пригожина, не узгодивши це з керівництвом Міноборони росії. За інформацією Генштабу ЗСУ, так росіяни намагалися приховати катування і вбивства полонених.
У січні 2023 року Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш розпустив місію зі встановлення фактів щодо теракту в Оленівській в’язниці у Донецькій області через відсутність гарантій безпеки для експертів.
Досі Україна не отримала офіційної інформації про кількість загиблих та поранених в Оленівці. За словами Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Дмитра Лубінця, немає і жодних результатів розслідування.
Міжнародний Комітет Червоного Хреста не відреагував належним чином на теракт, і «незрозумілою» залишається позиція ООН, додав омбудсмен. При цьому він запевнив, що Україна розслідуватиме вбивство військовослужбовців в Оленівці, і це буде ще один особливий факт для спеціального трибуналу.
Точна кількість загиблих у теракті в Оленівці досі невідома. Українська сторона продовжує обмінювати у ворога тіла військових для ідентифікації та гідного поховання.
19 травня у Києві попрощалися з 21-річним українським професійним спортсменом та військовослужбовцем з полку «Азов» Олександром Бабенком, який також загинув під час теракту в Оленівці.
За словами батька Олександра Володимира Бабенка, результати ДНК-експертизи стали відомі лише у квітні 2023 року. Кілька місяців поспіль родина воїна жила у моторошному очікуванні та у невідомості. Детальніше про життя Олександра читайте у матеріалі спецпроєкту «Пантеон Героїв».
У квітні на Байковому кладовищі попрощалися із бійцем полку «Азов» Єгором Бартошем — ще однією жертвою жахливого теракту в Оленівці.
Фото та відео автора.
Юлія СЕРГЕЄВА, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua