Експозиції розповідають про Лесю Українку, Миколу Лисенка, Михайла Старицького. Фото: Музей видатних діячів української культури
В третій четвер місяця можна безкоштовно відвідати експозиції та виставки.
Наприкінці XIX — на початку XX ст. у близькому сусідстві проживали родини визначних українських митців — Лесі Українки, Миколи Лисенка, Михайла Старицького, Панаса Саксаганського. Це й стало підставою для створення музею, який знайомить з їх життям та творчістю.
Музейні експозиції розміщені у меморіальних будинках, які збереглися до нашого часу. Відвідувачі мають змогу заринутися у вишукану атмосферу життя української інтелігенції кінця XIX — початку XX століття, адже інтер’єри відтворені такими, якими вони були за життя прославлених мешканців.
У музї відтворені старовинні інтер’єри. Фото: Музей видатних діячів української культури
У зв’язку з воєнним станом найбільш цінні меморіальні предмети евакуйовані.
Як розповіли «Вечірньому Києву» у музеї, повноцінно працюють експозиції, присвячені творчості Лесі Українки та Миколи Лисенка. Також відкриті меморіальні квартири Михайла Старицького та Миколи Лисенка.
Крім того, можна оглянути виставку «Амбасадори вишиванки: традиція крізь віки». В експозиції показують рукави від сорочки Лесі Українки (вперше після реставрації), сторінки першого видання з українського орнаменту, вишиті аркуші та колекцію писанок, зразки яких взяті з альбому Олени Пчілки та фотовиставку амбасадорів проєкту«Вишивка в одязі видатних українців».
Рукава від сорочки з виставки «Амбасадори вишиванки: традиція крізь віки». Фото: Музей видатних діячів української культури
Окрім огляду, гості можуть дізнатися більше про родину Косачів, відвідавши екскурсії. Плануйте візит до музею о 12:00 чи о 14:00 та долучайтеся до групових екскурсій будинком Лесі Українки.
А якщо завітаєте о 16:00, маєте змогу ознайомитися з мультимедійною екскурсією «Квартирою родини Косачів».
Вартість екскурсій — 70 грн.
Музей видатних діячів української культури працює до 17:00.
Адреса: вулиця Саксаганського, 93- 97
Таємничий Лесь Лозовський: сьогодні у Києві знайомлять із постаттю забутого художника.
Марія КАТАЄВА, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua