Панно з квітів на лівобережжі столиці. Фото КО «Київзеленбуд»
З початку повномасштабної війни скульптурні форми у Києві змінилися на квіткові інсталяції, які є доречними саме зараз.
«Вечірній Київ» докладно розповідав, як озеленюють та оздоблюють рослинністю столицю та як підбирають дерева та кущі, щоб вони активно впливали на стан екології.
Перед Днем Києва Київзеленбуд та його районні підрозділи підготували нові квіткові панно та клумби, присвячені рідному місту, героям з ЗСУ та патріотичній тематиці.
Наразі столичні ЗМІ пишуть, що Київзеленбуд начебто запевняє, що більше не встановлюватиме інсталяцій у парках та скверах міста. Проте це не зовсім так.
Олексій Король
«Я, звісно, можу наголосити про „вирвано з контексту“ щодо того, що Київзеленбуд не буде робити квіткові скульптури. Але частково це правильно. У повному інтерв’ю одному виданню, звідки взяли цю цитату, я говорив, що не всі композиції і не всім подобаються. І це природно. Щось не до смаку, а щось не вдалося», — пояснив «Вечірньому Києву» позицію генеральний директор КО «Київзеленбуд» Олексій Король.
Він нагадує: «Якщо говорити про скульптурні форми, більшість з них були частиною виставок на Співочому полі. І в загальній темі вони були доречними. Коли їх переносили на районні локації, то вони не завжди були там доречні. Разом з тим, якщо згадати виставки у парку Перемога „Аліса в країні див“ чи героїв мультфільмів, то негативу не прослідковувалося. Вони створювалися під саме це місце і його аудиторію — дітей».
Король пояснює, що з початку повномасштабної війни скульптурні форми змінилися на квіткові інсталяції, які є доречними саме зараз. Та ж «Київська Мадонна», посвята Азову, літак «Мрія» з дитячого малюнка, «Привид Києва» — це, за словами Олексія Короля, символізм, який розповідає про наше сьогодення.
«Цього року ми „розповідали“ про Да Вінчі, Бахмут, говорили „Повернись живим“ через образи, висаджували орнаменти — і це теж „зайшло“. Як і уквітчаний напис „Я люблю Україну“ на Майдані Незалежності, біля якого завжди фотографуються. Можливо, наступного року ми змінимо концепцію взагалі. А можливо, і я в цьому переконаний, з’являться нові герої, символи Перемоги, нашої ідентифікації, і ми це втілимо у оформленні Києва. Це буде залежати не лише від нашої думки, а й від настроїв киян», — говорить генеральний директор КО «Київзеленбуд».
Він уточнює: «Інша справа, що в загальному озелененні столиці ми переходимо з однорічних квітів на багаторічники та злакові. Поступово створюємо локації, як наприклад, у парку Веселка з такими масивами. На це потрібен час».
Читайте також: У Києві засіяли різнотрав’я на 25 спеціально підготовлених ділянках у всіх районах столиці. «Вечірній Київ» пояснює для чого це потрібно.
Катерина НОВОСВІТНЯ, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua