Ось що залишилося замість хвойного дерева. Фото: КМДА
У парку Партизанської слави, що у Дарницькому районі, спіймали 42-річного чоловіка, який намагався вкрасти хвойне дерево.
Інцидент трапився під час комендантської години у ніч на 15 грудня. Правопорушником, який незаконно спиляв ялинку, виявився громадянин 1970 року народження. Його затримали одразу після скоєння ним правопорушення, і тепер міру покарання йому має визначити суд.
Чоловік взяв з собою пилу. Фото: КМДА
Правопорушник спилив дерево вночі. Фото: КМДА
«Сподіваюся, ця історія відіб’є охоту нищити природу, незаконно вирубуючи хвойні дерева напередодні свят, — зазначив начальник Управління екології та природних ресурсів КМДА Олександр Возний. — Відсьогодні у Києві починають діяти офіційні сезонні ярмарки, де можна легально придбати зелену новорічну красуню. Ну і звісно не забувайте, що гарною альтернативою живій може стати раніше придбана штучна або створена власноруч еко-ялинка».
У Києві триває кампанія з метою збереження хвойних рослин у передноворічний період.
Лісівники, працівники Держекоінспекції та Патрульної поліції проводять рейди та патрулювання територій, де ростуть молоді насадження, а також тих, що розташовані біля автодоріг і залізничних шляхів. Саме тут найчастіше полюють «мисливці» за хвойними деревами.
Столичні «зеленбудівці» нагадують: штраф за незаконно зрубане дерево може сягати кількох тисяч гривень.
Натуральні ялинки мають бути чиповані або мати бирку. Фото: КМДА
Крім того, відсьогодні інспектори благоустрою посилено контролюють законність продажу хвойних дерев та новорічних прикрас, зроблених із хвої.
«У нашій країні війна, але це не означає що країна-агресор відніме у нас свято. Відсьогодні стартували офіційні точки продажу новорічних дерев, — повідомив директор Департаменту міського благоустрою КМДА Тимур Ткаченко. — Якщо торгівля незаконна — інспектор вносить припис та складає адмінпротокол на порушників».
Він нагадав, сума штрафу за порушення Правил благоустрою міста Києва за статтею 152 КУпАП складає від 340 до 1700 грн.
Офіційні ярмарки із продажу натуральних хвойних дерев відкриватимуться поступово і працюватимуть до 31 грудня. Усі натуральні ялинки мають бути чиповані або мати бирку (самоклейну етикетку) з усією інформацією про походження хвойного дерева.
Сьогодні «Вечірній Київ» побував на одному з ярмарків. що на Житньому ринку, і дізнався, які дерева продають та скільки вони коштують.
Марія КАТАЄВА, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua