В музеї розкажуть про творчість, як важливу складову арттерапії. Фото ілюстративне: Борис Корпусенко
У столичному музеї поділяться порадами, як зменшити рівень стресу в умовах війни, всупереч ворожим ракетним атакам та безсонним ночам повернути собі позитивні емоції.
У цей четвер, 29 червня у Національному музеї медицини відбудеться арттерапевтична лекція «Мистецтво лікує. Повертаємо радість життя».
Спікерка — Олена Гончарук, кандидатка психологічних наук, клінічний психолог КНП «Клінічна лікарня „Психіатрія“».
На думку організаторів заходу в музеї, в наших реаліях, особливо під час війни одним зі способів збереження внутрішньої стабільності та рівноваги, а також відчуття впевненості у собі є заняття мистецтвом.
Афіша заходу. Фото: Національний музей медицини
«Зараз люди часто замислюються: „За що це мені?“, „Як далі жити?“, „Що буде зі мною?“…Ці та подібні питання виникають у людини, коли вона опиняється у скрутних життєвих ситуаціях. Кризові періоди життя приносять позитивні та негативні зміни в суспільство, з якими не усі люди можуть впоратися…», — зауважують у музеї медицини.
Одним з найбільш ефективних методів боротьби з пригніченим станом та репресією є арттерапія або лікування мистецтвом — це вид психотерапії, заснований на творчості.
«Арттерапія працює там, де інші підходи неефективні. Це неймовірна річ, яка дозволяє відчути й розкрити себе та свої емоції. Сьогодні у нашому суспільстві виникла гостра потреба у запровадженні найновіших реабілітаційних програм і арттерапія може стати одним із дієвих засобів реабілітації», — переконані ініціатори заходу.
В музеї медицини переконані, що звичайно не кожен може стати художником, музикантом чи письменником, але через споглядання творчого процесу кожен стає дотичним до мистецтва як глядач.
Національний музей медицини (фрагмент експозиції). Фото з сайту музею
«Мистецтво має дивовижну властивість проникати у підсвідомість та знаходити найпотаємніші струни нашої душі, воно може нас зцілювати…», — розповідають у музеї медицини.
Захід відбудеться у межах виставки «Мальовнича, непереможна Україна». Автором художніх творів, які представлені у вітражній залі музею є заслужений художник України Юрій Пацан — людина, яка не лише змогла подолати життєві труднощі, але й стати відомим художником, який своїм талантом надихає інших.
У межах заходу Олена Гончарук розповість про те, що таке посттравматичне зростання, як впоратися із труднощами та викликами сучасного суспільства, зберегти своє «Я» і внутрішню стабільність, віднайти ресурси для життя, розкрити внутрішній потенціал за допомогою мистецтва.
Лекція «Мистецтво лікує. Повертаємо радість життя»
Коли: 29 червня 2023 року о 18.00
Де: вулиця Богдана Хмельницького, 37
Тривалість: 60 хвилин
Вартість: 150 грн.
Відвідування обов’язково за попередньою реєстрацією: за телефоном: +38 073 170 70 51 або за електронною скринькою: [email protected]
Нагадаємо. що восени минулого року Національному музею медицини виповнилося 40 років: чим він унікальний.
До теми: у центрі Києва періодично відбуваються інтенсиви з надання першої медичної допомоги та лекції з психології.
Тетяна АСАДЧЕВА, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua