У п’ятницю, 30 червня, у столиці пройшов третій Київський форум волонтерів «Єднаймося задля перемоги». Участь у ньому взяли приблизно пів тисячі людей. Захід провели задля об’єднання волонтерів, обміну ресурсами, мотивації та підтримки добровільного руху, а також налагодження взаємодії між волонтерськими організаціями та владою.
Форум розпочався з хвилини мовчання для вшанування пам’яті всіх тих, хто загинув внаслідок військової російської агресії.
Далі відбулося нагородження найактивніших волонтерів та волонтерських організацій за їхню плідну та тривалу роботу задля української перемоги.
До форуму долучилися високопосадовці з Міноборони України, ЗСУ, Київської міської ради та КМДА, а також очільники райдержадміністрацій та інші органи влади.
Заступниця Міністра оборони України Ганна Маляр на початку заходу запевнила, що Україна перехопила стратегічну ініціативу та просувається на всіх фронтах: і на півдні, і на сході.
Ганна Маляр нагородила відзнаками наймолодших волонтерів.
Ганна Маляр нагородила відзнаками наймолодших волонтерів.
«Зараз тут свідомо залишилися найсильніші. Ті, хто не будуть себе жаліти, не будуть стомлюватися, тому що у нас з вами немає вибору, і відступати нема куди. І зараз останні раунди боротьби найвиснажливіші і найважливіші. Потрібна мотивація, допомога і сила кожного з нас.
Західна цивілізація під час нашої війни зрозуміла, що їхня слабкість у тому, що вони не можуть своїми цінностями протистояти середньовічному варварству. А ми з вами можемо. І після нашої перемоги ми будемо флагманом нової системи безпеки в цьому світі. Тому ніякої жалості до себе, ніякої слабкості. Відкриваємо друге третє дихання, перемагаємо і рухаємося вперед потужною сильною державою», — сказала Ганна Маляр на відкритті форуму.
Далі представниця Міноборони нагородила наймолодших волонтерів — 11-річну Валерію Єжову, 10-річну Тетяну Портянко та 12-річного Андрія Дяченко.
«Це наші найменші волонтери, які здобули вже перемоги на світових рівнях в шашки. Вони зібрали вже понад пів мільйона гривень разом на Збройні сили України, лише граючи у шашки. З самого малечку вони роблять все, щоб Україна перемогла у цій страшній війні», — сказав голова Громадської ради при КМДА, яка стала одним з організаторів форуму, та ведучий форуму Геннадій Кривошея.
Геннадій Кривошея
До вітання та нагородження інших волонтерів долучилися заступниця голови КМДА Марина Хонда. Посадовиця постійно надає відповідну допомогу та консультацію не лише громадським радам, а й благодійним організаціям, центрам, волонтерським об’єднанням від міської влади.
«У Києві зареєстровано понад 650 організацій та установ, які займаються волонтерською діяльністю. Люди плетуть сітки, виготовляють окопні свічки, готують гарячі обіди, евакуюють цивільних із найгарячіших точок, закуповують спорядження, ліки та сухпайки, допомагають усім, хто цього потребує. Із самого малечку наші діти також долучаються до потужного українського волонтерського руху.
Вони збирають кошти не гірше за дорослих, аби допомогти нашим Захисникам та Захисницям. Щиро вдячна кожному та кожній, що попри все ви продовжуєте активно волонтерити та щодня наближаєте нашу Перемогу!», — підкреслила Марина Хонда.
Марина Хонда нагородила відзнаками Київського міського голови найактивніших волонтерів.
Марина Хонда нагородила відзнаками Київського міського голови найактивніших волонтерів.
Марина Хонда нагородила відзнаками Київського міського голови найактивніших волонтерів.
Марина Хонда нагородила відзнаками Київського міського голови найактивніших волонтерів.
У коментарі «Вечірньому Києву» Марина Хонда наголосила, що ініціатором форуму є сама громадськість, самі волонтери. Під час першого форуму йшлося про те, які можливості та повноваження мають волонтери. Але волонтер — це про добровільне бажання людини займатися допомогою.
«На другому році повномасштабного вторгнення ми говоримо про системну взаємодію між волонтерськими організаціями. Про те, щоб ця допомога не зупинялася. І не лише була допомога ЗСУ, а й допомога у соціальній сфері, у харчуванні і так далі. Всі дуже втомлені, в тому числі і волонтери. І власне такі форуми — вони як додатковий поштовх, додаткове об’єднання, що ти не один, що є такі самі люди поряд, і разом ми можемо робити більше», — зазначила Марина Хонда.
Директор Департаменту суспільних комунікацій КМДА Роман Лелюк підкреслив, що сьогодні весь світ надихається подвигом наших Героїв на передовій, які боронять право всього світу на цивілізовану форму життя та існування. Так само надихаються безпрецедентним, найпотужнішим волонтерським рухом, який є в нашій державі.
«Волонтерство — це не просто мейнстрим і потужний соціальний капітал. Це — віддзеркалення і втілення нашого українського національного духу. Форум волонтерів укотре показав, як багато у нас активних людей, які хочуть бути корисними для суспільства і роблять все для подолання наслідків війни і боротьби з ворогом!», — заявив Роман Лелюк.
Роман Лелюк подякував волонтерам за безперервну працю та нагородив відзнаками.
Роман Лелюк подякував волонтерам за безперервну працю та нагородив відзнаками.
Роман Лелюк подякував волонтерам за безперервну працю та нагородив відзнаками.
До вітань доєдналися і голови районних держадміністрацій Києва. Зокрема, голова Оболонської РДА Кирило Фесик наголосив, що в Оболонському районі створена ціла волонтерська екосистема, яка працює на базі ради ВПО.
«Ми перший район в Києві, який цю раду створив. Вона реагує на всі виклики, пов’язані з будь-якими проєктами на окупованих та тимчасово окупованих територіях, у районах, де якась екологічна катастрофа, як, наприклад, було у Херсоні. Тобто, швидко йде реакція, об’єднуються великі міжнародні фонди, національні фонди. Це люди, які мають досвід, ресурси, бажання і які до цього ставляться за покликом душі», — сказав Кирило Фесик.
Кирило Фесик нагородив найактивніших волонтерів Оболонського району.
Потужний волонтерський рух діє і в Дарницькому районі столиці. Голова Дарницької РДА Микола Калашник наголосив, що місцева влада активно підтримує волонтерів та всіляко допомагає їм реалізовувати ініціативи. До цього руху продовжують доєднуватися нові люди, тож громада збільшує волонтерську родину.
«Наша головна мета і задача — підтримати людей. Надати їм можливість реалізувати ті всі плани, які вони ставлять. Це координація, об’єднання, залучення додаткового резерву. Іноді у волонтера є бажання, але треба забезпечити його матеріалом. Є приклади, коли в наявності і майно, і люди, але треба приміщення. Наша основна функція, як органу влади — комунікація і координація цих процесів», — розповів Микола Калашник.
Микола Калашник
Під час Форуму понад 70 найактивніших волонтерів та волонтерських організацій отримали подяки Київського міського голови.
Серед них — громадські об’єднання «Єдина країна», «Перший спалах», благодійні фонди «Криївка вільних», «Армія волонтерів», «Блага надія», «Рій», «Вартові життя», «З теплом у серці», «Українська команда», Подільська районна організація Червоного Хреста в місті Києві та інші.
Денис Пікало, волонтер благодійного фонду Українська команда, розповів «Вечірньому Києву», що їхня команда розпочала свою діяльність ще у 2022 році невдовзі після повномасштабного вторгнення. За цей час вдалося об’єднати сотні волонтерів з усіх областей України.
Денис Пікало
«Ми зробили декілька доволі знакових, як нам здається, проєктів. Це і бандеропечі для наших бійців, і тисячі пічок-буржуйок тим хлопцям, які на нулі, на передовій, сьогодні нас захищають. Це і теплові акумулятори, які робили наші волонтери у Львові. Зараз ми збираємо на коптери й вже на цей момент змогли доставити на фронт понад 240 мавіків. Також неодноразово допомагали місцевому населенню після звільнення Херсона та Ізюма», — зазначив Денис Пікало.
Третій Київський форум волонтерів «Єднаймося задля перемоги».
Третій Київський форум волонтерів «Єднаймося задля перемоги».
Соліст українського гурту ТНМК Олег «Фагот» Михайлюта.
Третій Київський форум волонтерів «Єднаймося задля перемоги».
Третій Київський форум волонтерів «Єднаймося задля перемоги».
Благодійний ярмарок «Світ добра».
Благодійний ярмарок «Світ добра».
Благодійний ярмарок «Світ добра».
Також під час форуму пройшла дискусія на тему: «Пошук та отримання безповоротної фінансової допомоги неприбутковими організаціями». Обговорили і партнерство між державним сектором та волонтерською мережею.
Водночас у Парку культури та відпочинку «Перемога» проходив благодійний ярмарок «Світ добра», де збирали кошти для потреб української армії.
На ярмарку можна було купити всілякі смаколики та сувеніри.
Попередній масштабний волонтерський форум пройшов у Києві у грудні минулого року. Головною темою обговорень на цьому заході стала соціальна, психологічна та фізична реабілітація постраждалих внаслідок війни.
Юлія СЕРГЕЄВА, фото Борис КОРПУСЕНКО, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua