Як реставрують Як. Фото: Музей авіації
Реставратори Музею авіації готують літак до фарбування.
Регіональний пасажирський літак Як-40 створювали для перевезення пасажирів на внутрішніх лініях Аерофлоту СРСР. Було побудовано понад тисячу літаків такої моделі. Але екпонат, що зараз є у Музеї авіації — унікальний.
Це один із перших літаків Як-40 з бортовим номером СРСР-87 683, який був побудований далекого 1968 року. І це найстаріший екземпляр, що зберігся до нашого часу.
Наразі перед реставраторами Музею авіації стоїть задача оновити оригінальне забарвлення літака. Але перед фарбуванням потрібно було ущільнити кватирку у пілотській кабіні.
«Ми сподіваємося, що дуже скоро оновлений Як-40 у своїй класичній лівреї нарешті дочекається на відвідувачів», — зазначають у Музеї.
Триває робота із реставраціїлітака. Фото: Музей авіації
Через те, що практично неможливо знайти запчастини реставраторам доводиться чимало чого вигадувати. Фото: Музей авіації
Раніше «Вечірній Київ» розповідав читачам, як «Як» потрапив до колекції і що довелося зробити, щоб доставити його до музею
На жаль, зараз через вимоги воєнного стану музей зачинений для відвідувачів. Проте, якщо ви хочете підтримати музей авіації, то зробіть благодійний внесок, або купіть електронний квиток до музею, а використати його можна буде після Перемоги.
Наталка МАРКІВ, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua