Гортензії ростуть на ділянці «Виткі рослини». Фото: Олена Рубцова
Гортензії на ділянці вдало поєднані із виткими рослинами.
Колекційно-експозиціна ділянка «Виткі рослини» в Національному ботанічному саду імені М.М. Гришка. Наразі квітують гортензії, які вдало доповнюють колекцію ліан.
«Ділянка створена Михайлом Івановичем Орловим під керівництвом Леоніда Івановича Рубцова», — повідомила Олена Рубцова, доктор біологічних наук, куратор Саду троянд Ботсаду Гришка.
Так створювалася ділянка. На фото Леонід Рубцов із проєктом ділянки. Фото з архіву Олени Рубцової
Зараз у ботсаду квітують білі та рожеві гортензії. Знайти цю ділянку можна, коли від головного входу звернути одразу ж на право.
Зелені арки. Фото: Олена Рубцова
Буйні кущі гортензій. Фото: Олена Рубцова
Чарівні закапелки ботсаду. Фото: Олена Рубцова
Ділянку «Виткі рослини» було створено у 1964 році, на площі 2,5 га. На той час, це була єдина й унікальна ділянка, на якому були зібрані виткі деревні рослини (ліани) і показано застосування цих рослин у вертикальному озелененні.
На експозиційній ділянці представлено 8 сімейств, 10 родів і 32 види. Це сімейство Aristolochiaceae (виткі чагарники), Ranunculaceae (родина квіткових рослин). Відновлюються втрачені представники сімейств Vitaceae (виноградні), Lonicera (жимолость), Bignoniaceae (бігонієві чагарники-ліани), Rosaceae (родина квіткових рослин порядку розоцвітих).
Колекція гортензій у ботсаду Гришка не така багата, як азалій чи півоній, але й вона цікава. Як і, безумовно, цікаві ці рослини, колір квітів яких залежить не тільки від сорту, але і pH-ґрунту. В кислому квітки гортензії мають синій або голубий колір. У нейтральному — білого або кремовий, а у лужному ґрунті — бузковий або рожевий. Тому недосвідчені садівники, купивши у садовому центрі насичені рожеві гортензії, буває засмучуються, коли у них на ділянці квіти стають блідими.
До слова, раніше Олена Рубцова провела неймовірну екскурсію для читачів «Вечірнього Києва».
Наталка МАРКІВ, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua