Олег Скрипка виступить на «Країні мрій». Фото надане організаторами
Після вимушеної паузи улюблена багатьма «Країна мрій» повертається до Києва та пройде на ВДНГ в іншому форматі.
«Країну мрій» як міжнародний фестиваль етнічної музики Олег Скрипка започаткував у 2004 році. Час проведення зазвичай збігається з народним святом Івана Купала (кінець червня — початок липня).
Перший фестиваль відбувся на Співочому полі. Також «Країна мрій» проводилася у парку «Феофанія», в музеї в Пирогові, а останніми роками — у межах фестивалю «Атлас вікенд».
Країна мрій завжди збирала поціновувачів етнічної музики. Фото з відкритих джерел.
Цього року, з 7 до 9 липня міжнародний етнозахід пройде в київському артпросторі UYAVA в Саду Бажань на ВДНГ.
Традиційно на купальські свята зберуться українські й закордонні митці, аби занурити киян і гостей столиці в етносвіт і продемонструвати перлини української культурної спадщини.
Цього року етнозахід пройде в київському артпросторі UYAVA.
Цьогорічна «Країна Мрій» — це захоплива подорож у світ української сучасної та старовинної музики, прадавніх ремесел та звичаїв.
«Вечірній Київ» розпитав у засновника та незмінного натхненника «Країни мрій» Олега Скрипки про особливості цьогорічної події та цікавинки музичної програми.
Олег Скрипка є незмінним натхненником «Країни мрій». Фото з відкритих джерел
— Розкажіть про концепцію «Країни мрій»? Чи змінилася вона?
— «Країні мрій» в цьому році виповнюється 19 років. Ми почали перед Помаранчевою Революцією. Це той фестиваль і той простір, де українці вперше масово вдягнули вишиванки, проявили свою патріотичну орієнтацію. Вперше масово співали гімн України саме на «Країні мрій».
Фестиваль був, є і завжди буде міжнародним, що об’єднує навколо цінностей, притаманних всім людям на планеті. Він традиційно проводився у свято Івана Купала, в час сонцестояння, тобто максимального сонця — тож це свято сонця, добра, тепла, любові, землі.
Чому вирішили провести цьогорічну подію? Які її особливості?
— Як почалася війна, з 2014 року, фестиваль зазнав критичних змін. Особисто я не мав душевних сил продовжувати його. Україна переживала велику кризу, і я так само.
Те, що «Країна мрій» повертається та оновлюється, вважаю показником, що й Україна оновлюється, ми знаходимо сили наближатися до нашої духовної Перемоги. Сьогодні немає сумнівів, що Україна мусить бути, етнічна музика та пісня повинна звучати, ми мусимо знати, хто ми такі, яке наше коріння, як співали та що відчували наші предки.
Нинішня подія не проходитиме як фестиваль, це етносвіт, етнопростір. Масштабний фестиваль в сучасних умовах неможливий. Ми робимо цю подію в просторі UYAVA на ВДНГ, в маленькому обсязі. Однак наша головна мета — передати ідею фестивалю. Це наша автентика, народна та сучасна пісня, що поєднана з традицією, майстри та народні вироби. І, безумовно, це цінності.
— Як добирали учасників «Країни мрій»?
— «Країна мрій» — це простір єднання людей, сердець, ідей, душ. Це вже родина. Протягом багатьох років навколо фестивалю сформувалася спільнота однодумців. Насамперед артисти, яким не треба було терміново перевзуватися за ці повтори роки та показово виставляти свою лояльність до української пісні та ідеї.
«Країна мрій» єднає артистів і колективи, які з початку свого існування були на боці України, свободи, української традиції та сучасної пісні, вкоріненої в цю традицію. Також ми завжди запрошуємо молодих артистів, які є патріотами, промоутерами загальнолюдських цінностей.
Команда «Країни мрій» — це ті артисти, з якими ми майже на самому початку повномасштабного вторгнення поїхали з благодійними концертами в Європу і зібрали чимало коштів.
— Поділіться цікавинками музичної програми, що готують артисти?
— В перший день, 7 липня, хедлайнерами будуть PATSYKI Z FRANEKA. Це молоді артисти, які вразили мене класним поєднанням сучасного поп біту з українською автентикою. Хлопці та дівчата співають і стрілецьких пісень, і про наші реалії. Це сучасна танцювальна музика, дуже якісна зроблена.
Також цього дня відвідувачі почують японський дует Heavenphetamine, що міксує у своїй музиці психоделічний рок 70-х, постпанк 80-х та ейсід-хаус 90-х. Це наші друзі, які торік приїхали в Україну як волонтери збирають кошти. Спеціально на «Країну мрій» повертаються до України з європейського туру. Разом з українськими артистами вони представлять у нас спеціальну програму.
Також цього дня виступатиме автентичний колектив Гуляй город з електронною програмою GG та академічний оркестр Kyiv Orchestra зі світською українською музикою. З самого початку на «Країні мрій» ми намагалися представити світську культуру, яка збереглася в селі. Завданням російської імперії було показати нашу країну як країну бідну, країну села. Тому міська культура не дуже збереглася, хіба що в селі. Наше коріння — загальноєвропейська музична барокова культура, і оркестр представить народні пісні у світському форматі.
В другий день, 8 липня, виступатимуть два рок-колективи — Mnishek та Чумацький Шлях. Це класне поєднання сучасного року та автентичної пісні. також буде чудовий гурт Мирослава Кувалдіна The Вйо, на перетині регі та української автентики. Закриватиме вечір Христина Соловій. Я її вперше побачив на Голосі країни, де вона співала саме автентичну пісню.
В третій день, 9 липня, відвідувачі почують Drum & Tuba Band — сучасний реп-фанк з фольклорними вкрапленнями, дуже цікавий проєкт. Молоді хлопці та дівчата грають електронну музику живими інструментами. Потім у нас буде The Doox, які багато разів виступали на «Країні мрій», розкішно поєднують рок та традицію. На завершення я представлю проєкт, який сьогодні вважаю топовим і найцікавішим. Це виступ ВВ з оркестром НАОНІ. Також щодня після виступу артистів будуть діджей-сети з елементами етніки.
***
Також під час заходу можна буде навчитися стародавніх українських танців у майстрів шкіл національної хореографії, послухати корисні лекції та прогулятися традиційним ярмарком — Алеєю Майстрів, де на гостей очікують майстри з кераміки, ткацтва, плетіння, вишивки, писанкарства, роботи з металом, шкірою тощо.
Оскільки «Країна мрій» відбувається на свято Івана Купала, обіцяють відтворити купальські обряди. Для найменших відвідувачів облаштують дитячий майданчик із майстер-класами для всієї родини.
Команда артпростору попіклувалася про безпеку гостей. На території розташовані 2 бомбосховища. Також поруч є станція метро «Виставковий центр».
Цьогорічну «Країну Мрій» організували з благодійною метою. Партнер події — організація SUPPORT AZOV.
Коли: 7-9 липня
Де: UYAVA в Саду Бажань на ВДНГ, проспект Академіка Глушкова
Вартість квитків: 250-300 грн на один день, 650 грн на три дні фестивалю
Марія КАТАЄВА, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua