Глядачам підготували три картини. Фото: кінотеатр Жовтень
Протягом липня у кінотеатрі «Жовтень» покажуть три стрічки видатних режисерів ХХ століття.
Кінофестиваль «Молодість» разом з Посольством Італійської Республіки в Україні та Італійським інститутом культури в Україні продовжує цикл показів «Клубу італійської кінокласики».
Цього разу столичний глядач зустрінеться не тільки з культовою комедією, а також з романтичною драмою, яка в 1977 році була представлена в міжнародній конкурсній програмі КМКФ «Молодість».
«Показ кінокласики — це одне з головних завдань кінофестивалю, спрямоване на формування естетики та смаку у сучасного кіноглядача через призму класичних картин, адже італійський кінематограф минулого століття став золотим фондом світової культури», — наголосив артдиректор «Молодості» Андрій Халпахчі.
Фільми демонструються мовою оригіналу з українськими субтитрами.
Програма показів
12 липня о 20:00 Хамам
Драма, 1997, 94 хвилини
Режисер — Ферзан Озпетек
У головних ролях: Алессандро Ґассман, Франческа д’Алоя, Карло Чеккі, Халіл Ергюн
У спокійному житті Франциско, самовпевненого, егоїстичного чоловіка, стається подія, що перевертає весь його життєвий устрій з ніг на голову. Франциско живе у Римі зі своєю дружиною. Сімейна пара вже понад 10 років разом, мають спільний бізнес. Якось головний герой отримує з Турецького посольства листа, де згадується спадщина, яку йому залишила тітка Аніта. Вирушивши до Стамбула, Франциско з подивом виявляє, що успадкував «хамам», турецьку лазню.
Нагороди: Найкращий фільм, режисер, музика до фільму (Міжнародний Антальський кінофестиваль, 1997), Найкраща акторка у головній ролі, актор у головній ролі та акторка у другорядній ролі (Міжнародний кінофестиваль в Анкарі, 1998), Найкращий режисер (Міжнародний Стамбульський кінофестиваль, 1998), Найкращі продюсери (кінопремія «Срібна стрічка», Італійський національний синдикат кіножурналістів, 1997), Найкращий фільм та композитори (Італійська кінопремія «Золотий глобус», 1997).
19 липня о 20:00 Викрадач дітей
Драма, 1992, 114 хвилин
Режисер — Джанні Амеліо
У головних ролях: Енріко Ло Версо, Валентина Скалічі, Джузеппе Ієрачитано, Флоранс Дарель, Ренато Карпентьєрі
Карабінер Антоніо отримує наказ доставити двох дітей з Мілана в притулок на Сицилії. Їхня мати була арештована за те, що примушувала 11-річну Розетту займатися проституцією. Спочатку відносини Антоніо і дітей досить натягнуті, але поступово вони стають друзями.
Нагороди: Найкращий режисер, сценарій (кінопремія «Срібна стрічка», Італійський національний синдикат кіножурналістів, 1993), Найкращий фільм, актор в головній ролі (кінопремія Європейської кіноакадемії, 1992), Найкращий фільм, режисер, музика (кінопремія «Давид ді Донателло», 1992), Найкращий режисер (Каннський кінофестиваль, 1992), Найкращий фільм, режисер, музика, сценарій (кінопремія Golden Ciak Awards, 1993).
27 липня о 20:00 Приходь до нас на чашечку кави
Комедія, 1970, 114 хвилин
Режисер — Альберто Латтуада
У головних ролях: Уго Тоньяцці, Францеска Романа Колуцці, Анджела Гудвін, Жан-Жак Фурго, Карла Манчіні
Бухгалтер Емірінціано Паронціні під приводом надання допомоги у податкових справах трьом сестрам-старим дівам, намагається звабити їх, щоб дістатися до спадщини їхнього щойно померлого батька. Через наївність дівчат це легко вдається, проте з трьома гарячими італійськими жінками впоратися не так просто, як здається на перший погляд.
Нагороди: Найкращий сценарій, акторка в другорядній ролі (кінопремія «Срібна стрічка», Італійський національний синдикат кіножурналістів, 1971), Найкращі акторки (Італійська кінопремія «Золотий глобус», 1971), Найкраща акторка (Avellino Neorealism Film Festival, 1971).
Захід організований у кооперації з Посольством Італійської Республіки в Україні, Італійським інститутом культури в Україні.
Адреса: кінотеатр «Жовтень», вул. Костянтинівська, 26
Вартість квитків: 125-130 грн.
Очі героїв: у столиці презентували роботи французького вуличного художника. В експозиції Музею війни представлені твори Крістіана Ґемі, створені в Україні як рефлексії автора на жорстокість росії й хоробрість українського народу в боротьбі за свою свободу.
Марія КАТАЄВА, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua