Розмальований львівськими художниками Миколай став підтримкою для протестувальників. Фото з відкритих джерел
Дев’ять років тому Миколай, що був на Майдані, дивом уцілів у найтрагічніші дні протистоянь і став одним із символів нашої стійкості.
Розмальована художниками-іконописцями зі Львова фігура святого Миколая з’явилися на Майдані 12 грудня 2013 року та стала підтримкою для протестувальників в найважчі моменти Революції Гідності.
Коли Майдан оточили силовики, протестувальники оборонялися та будували вогняні барикади — у вогонь йшло все, що горіло. Це був чи не єдиний варіант оборони. Тоді згоріло дуже багато з того, що сьогодні зберігали б у музеї як історичну цінність. Наприклад, спалили знамениту стіну з дерев’яними брусками, на яких протестувальники писали, звідки вони.
«Проте зрозуміло, що до Миколая ставилися вже як до ікони, не просто як до традиції. Він залишився цілим і зрештою побачив перемогу Майдану, — зазначають у Музеї Революції Гідності. — Святий Миколай завше був символом та передвісником різдвяних свят, і саме з поновленням традицій на Майдані у 2013 році розпочалося повернення до нашої справжньої ідентичності».
Сьогодні Майданівського Миколая можна побачити на виставці «Війна за ідентичність. Сила опірності культури» у галереї мистецтв «Лавра».
Також в експозиції вперше представлена славнозвісна шафка з керамічним півником, що збереглася у будинку в Бородянці після авіадару. Загалом на виставці демонструють уцілілі предмети, що стали свідченням російської агресії.
Коли: до 22 грудня, графік роботи: вівторок — субота 11:00 — 18:00, неділя 12:00 — 17:00, понеділок — вихідний
Де: Київська міська галерея мистецтв «ЛАВРА», вул. Лаврська, 7-Б. Вхід з боку Лаврського провулку через білі ворота.
Вартість квитка: 100 гривень, пільговий для дітей, студентів та пенсіонерів за наявності підтверджуючих документів — 50 гривень. Квитки придбати онлайн або при вході в експозицію через QR-код.
Марія КАТАЄВА, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua