Кияни мали змогу дізнатися про сучасні можливості у сфері безпеки. Фото авторки.
У центрі Києва працівники Управління поліції охорони пояснювали, як відстежити місце знаходження дитини, захистити себе та своє майно.
Влітку питання безпеки стає ще актуальнішим. По-перше, в період відпустки чимало киян їдуть за місто або в інші регіони, залишаючи свої квартири та будинки. По-друге, школярі зараз на канікулах, а батьки не завжди мають змогу бути поруч з ними. Про сучасні можливості у сфері безпеки киян регулярно інформують співробітники поліції охорони.
Старший інспектор з комунікацій, капітан поліції Анастасія Іванова.
«Наш проєкт спрямований на те, щоб кияни розуміли, як можуть вберегти себе та своє майно. Розповідаємо про весь спектр послуг, які надає поліція охорони. Адже ми забезпечуємо не тільки охорону громадського порядку, патрулювання столиці, а й охорону квартир, будь-яких рухомих та нерухомих об’єктів, — розповіла „Вечірньому Києву“ старший інспектор з комунікацій, капітан поліції Анастасія Іванова. — Крім того, зараз, під час канікул, батькам в пригоді стане GPS- трекер. За його допомогою можна в онлайн режимі відстежувати, де саме перебуває дитина. А якщо її хтось переслідує — дитина має змогу натиснути кнопку або в телефоні або на брелоку, і на допомогу приїде наряд поліції».
Начальник відділу з комунікацій Департаменту Аліна Крамар.
Начальник відділу з комунікацій Департаменту Аліна Крамар пригадує історію, яка трапилася з її 14-річною племінницею.
«Разом з подругою вони поїхали в Київську область з подружкою. На вулиці до них підійшли старші дівчата і почали вимагати віддати їм гроші та телефон, — поділилася Аліна. — В кишені у моєї племінниці був брелок, вона натиснула на кнопку — і за пару хвилин приїхала поліція охорони Київської області. Хоча договір про охорону був підписаний в Києві. Де б людина не перебувала, її місце знаходження відстежується, і на виклик приїде найближчий наряд».
Пристрої з функцією GPS допомагають вберегти будь-яке майно: від генератора до автівки, та зробити життя безпечним. Наприклад, такий брелок корисний для водія таксі — у випадку, якщо дії пасажира загрожують його життю та безпеці, можна викликати поліцію охорони, непомітно натиснувши кнопку. Завдяки пристрою відстежується актуальне місце знаходження автівки.
Всі охочі мали змогу дізнатися про послуги поліції охорони.
У поліції охорони працює цілодобова підтримка.
Ще одним соціальним проєктом від Департаменту поліції охорони є стаціонарна «тривожна кнопка», натиснувши яку можна терміново викликати наряд. Особливо це актуально для літніх людей, які часто стають жертвами злочинців, або в приватних будинках.
Традиційно найбільший попит має охорона квартир та будинків. Залежно від конкретного помешкання, на двері та вікна встановлюються датчики, які унеможливлюють непомітне проникнення сторонніх осіб.
Мешканці столиці цікавилися можливостями поліції охорони.
Поліція охорони надає різні послуги.
Поліція охорони влаштували інформаційнмий захід на Майдані Незалежності.
«Був один прикрий випадок, коли господарі не зреагували на сигнали. Будинок перебував під охороною в нічному режимі, коли датчики реагують на відкриття дверей чи вікон. До поліції охорони надійшов сигнал, приїхав наряд. Однак господар сказав, що все гаразд, — розповіла капітан поліції Анастасія Іванова. — Потім був ще один сигнал, і господар знову був впевнений, що нікого немає. А зранку виявилося, що вночі до будинку проник крадій, забрав гроші, документи. Треба було дати змогу правоохоронцям все ретельно перевірити».
Дізнатися більше про послуги поліції охорони можна за номером 9899. Також тут цілодобово надають підтримку.
Фахівці консультативно-інформаційного відділу 9889 Марія та Діана.
«Найчастіше хочуть встановити обладнання на квартиру чи будинок, — розповідають фахівці консультативно-інформаційного відділу 9899 Марія та Діана. — Також цікавляться протипожежною системою та системою проти затоплення. Бувають і нестандартні ситуації, коли кияни потребують допомоги. Так, нещодавно батько звернувся до нас, щоб поліція охорони під’їхала до помешкання, де перебували діти самі. Бо вони не виходили на зв’язок. Батько переживав, чи не сталося чого. Правоохоронці виїжджали та перевіряли ситуацію».
До слова, з 1 серпня Департамент поліції охорони проводитиме інформаційні заходи щодо протипожежної безпеки. Зокрема, є можливість встановити датчики задимлення, які у разі мінімального диму чи вогню передають сигнал на пульт централізованої охорони.
Поліція охорони одразу відправляє наряд групи реагування на виявлення причин, відповідний сигнал одразу надходить і до ДСНС.
Які райони столиці найбільш «популярні» серед «домушників»? Як поставити квартиру на сигналізацію? Скільки це коштуватиме? Чи працює сигналізація під час вимкнення світла? Про це та багато іншого «Вечірньому Києву» розповів заступник начальника Департаменту поліції охорони-начальник Управління поліції охорони в м.Києві полковник поліції Володимир Кравець.
Марія КАТАЄВА, «Вечірній Київ», фото авторки
Sourse: vechirniy.kyiv.ua