Вулична стендова виставка «Я був поляком, громадянином України» розміщена у вільному доступі на території Національного музею історії України у Другій світовій війні.
Експозиція представляє історії громадян України польського походження, які полягли у війні з російським агресором.
Експозиція розміщена на території Національного музею історії України у Другій світовій війні. Фото: фб-сторінка музею
У цій виставці зібрано короткі життєписи захисників. Такі імена, як Ігор Брановицький, Ян Даманський, Андрій Гаврилюк, Євгеній Сарнавський, Максим Ридзанич, знайомі відвідувачам Музею війни.
«Історії воїнів не раз були представлені в музейних виставкових проєктах та на тематичних заходах: „Аеропорт… Пекельна смуга“, „Український Схід“ тощо, — зазначають у Національному музеї історії України у Другій світовій війні. — Рідні полеглих передали їхні особисті речі до фондозбірні нашого музею, який назавжди збереже пам’ять про героїв та їхню звитягу. Обов’язково завітайте до музею і дізнайтеся більше про українців польського походження, які воювали й гинули за Україну».
На стендах можна почитати життєписи захисників. Фото: фб-сторінка Національного музею історії України у Другій світовій війні
Серед героїв є й медсестра — Юлія Пастернак, яку поцілив снайпер коли вона повзла витягти пораненого.
Виставковий проєкт ініційований Міністерством закордонних справ Республіки Польща, Центром польської культури та європейського діалогу в м. Івано-Франківськ у співпраці з Генеральним консульством Республіки Польща в м. Львів та Фондом «Свобода і демократія». Автор текстів — Дмитро Антонюк — український журналіст, мандрівник і перекладач.
У серпні пройде патріотичний забіг «Шаную воїнів, біжу за героїв України»: стартувала реєстрація.
З 2018 року тисячі українців беруть участь у забігу, щоб вшанувати пам’ять тих, хто загинув, захищаючи незалежність та територіальну цілісність України, а також продемонструвати вдячність рідним полеглих воїнів.
Марія КАТАЄВА, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua