Ця виставка — спроба зібрати докупи річні спостереження й розмови про досвіди, відчуття і практики, якими послуговувались українські митці та мисткині від початку повномасштабного вторгнення.
Багато художників і художниць на той момент втратили свої роботи, роботи друзів та власні майстерні. Хтось із них вибирав волонтерство без матеріального виробництва, ставав військовим, хтось спрямовував свої зусилля на гуманітарні проєкти, хтось продовжував щоденну художню практику, щоб фіксувати довколишні зміни й відчуття часу. У такій ситуації матеріальне виробництво стало способом протидії і свідченням війни.
Роботи експозиції представляють рефлексії митців на війну. Фото: Мистецький арсенал
Присутність війни відчувається в роботах через матеріал — рваний папір, бетон, вишивку на тканині чи пакеті, дім із піску та скла, крихти землі та необроблене дерево. Все це — способи оприсутнення війни й акти непокори несправедливості й насиллю, через які життя пульсує на противагу порожнечі відсутності.
Для онлайн-перегляду доступні 3 зали виставки та вхідна зона. Відвідувачі 3D-туру можуть детально розглянути роботи (живопис, фотографія, відео, скульптура, графіка, інсталяція), а також прочитати українською та англійською мовами про концепцію кожної виставкової зали та твори, розміщені в них.
Для онлайн-перегляду доступні 3 зали виставки та вхідна зона. Фото: Мистецький арсенал
3D-тур виставкою можна пройти у будь-якому куточку світу за посиланням.
Віртуальний тур розроблено компанією AERO3D. Він працюватиме і після завершення виставкового проєкту 30 липня 2023 року.
У центрі столиці знайомлять зі свідченнями про війну у музичній формі. На виставці просто неба представили відеокліпи, що відображають переживання українців.
Марія КАТАЄВА, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua