2 серпня в Оболонському Vcentri Нub було людно й дуже інформативно. Департамент суспільних комунікацій КМДА презентував роботу громадських просторів Києва VcentriHub тридцятьом молодим і перспективним, активним і вмотивованим представникам із Дніпропетровської та Кіровоградської областей. Ці люди з різних громад, з різних громадських організацій, ініціативних груп, але кожен із них зацікавлений у вирішенні проблеми: як можна покращити життя у своїй територіальній громаді.
Роман Лелюк розповідає про досвід VcentriHub. Фото: КМДА, Михайло Криволапов
Представники із Дніпропетровської та Кіровоградської областей. Фото: КМДА, Михайло Криволапов
Vcentri Hub у Києві наразі три, розповів присутнім директор Департаменту суспільних комунікацій КМДА Роман Лелюк. І одразу додав, що кожен з них за час свого функціонування настільки ефективно себе зарекомендував, що такі ж планують відкрити у всіх районах Києва. А вже найближчим часом — у Дніпровському та Солом’янському:
«Vcentri Hub — це безкоштовний відкритий громадський простір для абсолютно всіх представників громадянського суспільства, — наголосив Роман Лелюк. — Хаби дають можливість швидко реагувати на локальні ініціативи. До того, це місце ідеально підходить для проведення воркшопів, тренінгів, семінарів та інших публічних заходів».
За його словами, досвід вже діючих хабів довів, що вони є тим майданчиком, де відбувається ефективний діалог між владою і людьми, де можна отримати якісну консультацію спеціаліста, зрозуміти, як працює об’єднання співвласників багатоквартирних будинків чи на яку допомогу можуть розраховувати переселенці. Це та платформа, на якій щоденно вирішується купа проблем.
Будь-яка громадська організація, зареєструвавшись на порталі vcentri.com, може безкоштовно використовувати простір хабу для проведення своїх заходів.
Не зважаючи на те, що триває широкомасштабна війна, столичним хабам вдалося провести 6095 заходів і консультацій. До речі, саме хаби стали тим місцем, куди щодня йшли і йдуть переселенці. Бо тут організували безкоштовне консультування ВПО за принципом: «Все в одному місці». А ще це територія, де діють розмовні клуби, безпекові тренінги та групи психологічної підтримки.
«Цифри говорять самі за себе — під час війни хаб ще більш затребуваний. Адже став реальним місцем, де можна отримати підтримку, можливість розвитку, навчання, цікавих практик, майстер-класів, спілкування, зустрічей та необхідної допомоги. Різні теми, різні вікові групи, різні напрямки, але одна мета — стати ефективним майданчиком для розбудови громадянського суспільства», — наголосив директор Департаменту суспільних комунікацій КМДА Роман Лелюк.
Питань від учасників заходу було чимало: від ідеї створення громадського простору до того, як донести депутатам на місцях, що це надважливий проєкт в нинішніх умовах. Тут доповідач охоче поділився досвідом і підкреслив, що Департамент націлений на розвиток інформаційної, експертної та комунікаційної співпраці, аби розширювати мережу Vcentri Hub як у столиці, так і за її межами. Готові допомагати й консультувати.
Заступник директора КНП «Центр комунікації» Ірина Колечкіна розповіла журналісту «Вечірнього Києва», що команда Vcentri охоче ділиться досвідом з усіма бажаючими, бо вважає це важливою ініціативою.
Ірина Колечкіна. Фото: КМДА, Михайло Криволапов
«Vcentri Hub — це перший міський громадський простір, орієнтований на громадські організації, які мають бажання долучитися до стратегічно важливих питань міста. Більше того, ми охоче ділимося власним досвідом: від оформлення документів, до того, як працювати з різними цільовими аудиторіями, з якими викликами доводиться боротися. Я навіть не назву жодного питання, яке ми тут не обговорювали. Ми реагуємо на всі проблеми, консультуємо, допомагаємо, інформуємо. Хаб — багатофункціональний майданчик, де можна вирішити все. Ми довели людям, що громадський простір — це працюючий якісний продукт. Ми хочемо, щоб такі хаби працювали по всій Україні, бо у них важлива місія».
Насамкінець, учасникам заходу провели екскурсію Оболонським хабом. Наразі й не скажеш, що колись тут була бойлерна, яку вдало переобладнали в сучасний центр публічних комунікацій з ергономічним дизайном. Тепер тут три зони-трансформери: кімната для переговорів, приміщення, де можна залишити малюків, поки батьки вирішуватимуть суспільні проблеми та простора зала на 80 осіб. І тут щодня чекають на активних, ініціативних громадян.
Як раніше повідомляв «Вечірній Київ», у стінах відкритого громадського простору Vcentri Hub в Оболонському районі пройшов День донора. І за один донорський день вдалося зібрати 24 літри крові.
Сніжана БОЖОК, «Вечірній Київ», фото КМДА, Михайло Криволапов
Sourse: vechirniy.kyiv.ua