Батьківщина-мати з тризубом. Фото: Ян Доброносов
Вранці, 6 серпня, монумент отримав символ Незалежної України — Тризуб.
Тризуб на щиті Батьківщини-матері встановлений та закріплений. Подія про можливість якої сперечалися 30 років сталася. Ми є свідками того, як найбільший монумент України — Батьківщина-мати — позбувся герба радянського союзу і отримав новий — герб Володимира Великого та сучасної Незалежної України — Тризуб.
Демонтаж старої конструкції тривав декілька днів. Велетенський тризуб привезли до Національного музею історії України у Другій світовій війні ввечері у п’ятницю. Підйом конструкції був запланований на суботу, 5 серпня. Проте сильні пориви вітру та масована повітряна атака росіян змусили відмовитися від задуманого, і перенести час робіт.
Зрештою тризуб підняли та закріпили на щиті сьогодні приблизно о 6 годині ранку. При чому журналістам, щоб мати можливість зафіксувати цей процес довелося бути у музеї о 5:30 ранку. Неймовірні фото зробив Ян Доброносов.
«Доброго ранку, Україна-мати», — написав Ян Доброносов.
Монтаж тризуба. Фото: Ян Доброносов
Герб України над Києвом. Фото: Ян Доброносов
Повністю роботи завершать до 24 серпня. Фото: Ян Доброносов
Повністю роботи планують завершити до 24 серпня.
Робітники-висотники планують всю частину, де був радянський герб, повністю закрити пластинами зі сталі. Тризуб більший за розміром, ніж радянський герб.
«На виробництві провели спеціальну обробку металу для пластин та Тризуба, щоб вони кардинально не відрізнялися від скульптури. Але варто додати, що навіть якщо відтінок відразу повністю не збігатиметься, це не буде довготривалою проблемою. Адже властивості цього сплаву металу такі, що впродовж короткого часу перебування на відкритому повітрі він набуває свого прогнозованого сталого кольору, і через деякий час нові елементи жодним чином не виділятимуться від загальної композиції», — пояснили у Музеї війни.
До слова, монумент Батьківщини-матері висотою понад 102 метри та вагою 450 тонн, стоїть на правому березі над Дніпром вже 42 роки. «Залізна баба», як її неофіційно називають кияни, є однією із найвищих монументальних споруд у Європі. Її дуже добре видно з багатьох віддалених точок столиці.
Наталка МАРКІВ, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua