В Україні хочуть посилити покарання за популяризацію російської музики. Фото ілюстративне: Борис Корпусенко
Депутатський законопроєкт ще не ухвалили, нині він опрацьовується у комітеті.
В Україні пропонують запровадити штрафи за використання російської музики у громадських місцях. 13 липня 2023 року Київміськрада наклала мораторій на публічне використання російськомовного культурного продукту на території столиці. Але трапляються непоодинокі випадки, коли це ігнорують.
Тож народні депутати вирішили посилити покарання на державному рівні. Йдеться про законопроєкт №9547.
Ще 19 червня 2022 року нардепи ухвалили Закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо підтримки національного музичного продукту та обмеження публічного використання музичного продукту держави-агресора».
Це потрібно було для викорінення сепаратисьських настроїв населення, які може викликати саме російська культура. Адже нерідко такі продукти були інформаційними спецопераціями, спрямованими на послаблення нашої держави.
Крім того, у статтю 15 Закону України «Про культуру» внесли доповнення. А саме, заборону публічно виконувати фонограми, відеограми та показувати музичні кліпи з громадянами рф.
При цьому дієвого покарання за такі дії у законодавстві не передбачено.
Тому коли між українцями стається конфлікт через прослуховування російської музики, то поліція може скласти адміністративний протокол і лише за наявності всіх відповідних для цього підстав.
Тепер нардепи хочуть посилити покарання. За публічне виконання, показ, сповіщення у закладах торгівлі, громадського харчування та сфери послуг музичних фонограм та кліпів, їхніх елементів та інших творів, розповсюдження яких заборонено, пропонують запровадити такі штрафи:
- від 300 до 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян – від 5 100 до 8 500 гривень;
- за повторне порушення від 1 000 до однієї 1 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян — від 17 000 до 25 500 гривень.
Станом на 9 серпня законопроєкт опрацьовується у комітеті.
У червні минулого року Рада ухвалила законопроєкт, який передбачає збільшення до 40% частку пісень державною мовою при здійсненні радіомовлення.
Юлія СЕРГЕЄВА, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua