В 1923-1927 роках на стадіоні відбулися футбольні матчі за участю збірної команди Києва, робочих збірних Англії та Нижньої Австрії.
З 1936 року стадіон декілька разів змінював назву Республіканський стадіон, Всеукраїнський стадіон, Київський центральний стадіон, з 1996 року — дотепер — Національний спортивний комплекс «Олімпійський».
1970-ті—1980-ті роки відзначились значними досягненнями київського футболу на європейській арені, в зв’язку з чим стадіон став місцем зустрічі з грандами тогочасного футболу. «Динамо» (Київ) перемогло у розіграші Кубка володарів кубків УЄФА сезону 1974—75 і здобуло право на участь у Суперкубку УЄФА. Вирішальний матч двобою з мюнхенською «Баварією» відбувся на Республіканському стадіоні 6 жовтня 1975 року.
У 1980 році, під час проведення XXII Літніх Олімпійських ігор, на стадіоні пройшли шість футбольних матчів групового етапу і одна чвертьфінальна гра.
За час існування стадіону було проведено 4 його реконструкції, останню звершено у 2011 році.Стадіон державного підприємства «Національний спортивний комплекс «Олімпійський» було офіційно відкрито після останньої реконструкції 08.10.2011року.
З усіх спортивних арен, що приймали Чемпіонат Європи з футболу 2012 року, НСК «Олімпійський» — найбільший стадіон з місткістю трибун. На стадіоні були проведені три матчі групи D групового турніру (перший з них — матч-відкриття турніру в групі D Україна—Швеція), чвертьфінал та матч фіналу ЄВРО 2012 УЄФА.
На території стадіону було проведено полуфінал Ліги Європи УЄФА сезону 2014/-2015. 19 березня 2015 року в матчі Ліги Європи 2014/15 рр. «Динамо» (Київ) — «Евертон» був встановлений рекорд відвідуваності матчів Ліги Європи. Гру відвідали 67 553 глядачів. ФК «Дніпро» (Дніпропетровськ) вперше у своїй історії вийшов у фінал Ліги Європи УЄФА після перемоги у полуфінальній гри на Олімпійському.
26 травня 2018 року на стадіоні НСК «Олімпійський» відбувся фінал Ліги Чемпіонів УЄФА сезону 2017/2018.
За період існування стадіону на його території були проведені чисельні концерти національних та всесвітньо відомих виконавців та гуртів, у т.ч. Океан Ельзи, KISS, Imagine Dragons, Madonna, Shakira, Monatik та ін.
З 24.02.2022, незважаючи на небезпеку, в умовах воєнного стану в Україні й обмеженого кадрового ресурсу НСК «Олімпійський», один з небагатьох арен країни, забезпечив проведення 14-ти футбольних матчів національних турнірів України.
«Вечірній Київ» докладно писав про історію створення стадіону. Так проєкт стадіону був розроблений молодим інженером Л.І. Пільвинським. Для південної і східної трибун використали схили Черепанової гори. З уламків будівель спорудили північну та західну трибуни, засипавши їх землею. Особливу увагу будівництву стадіону приділяв угорський політичний діяч-інтернаціоналіст Лайош Гавро, який 1924 року був військовим комісаром Київської губернії. Саме йому належить ініціатива створення Червоного стадіону. І завдяки Гавро це будівництво таки почалося.
Катерина НОВОСВІТНЯ, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua