Напередодні нового навчального року освітяни столиці зібралися на традиційну серпневу конференцію — аби підбити підсумки минулого навчального року та обговорити особливості наступного.
Урочисту частину заходу розпочав гімн України та хвилина мовчання — присутні вшанували пам’ять загиблих під час війни освітян та студентів.
Мер столиці Віталій Кличко висловив велику повагу кожному, хто пішов воювати за країну та віддав найдорожче — своє життя. Також він подякував освітянам, які виховують молоде покоління, за мужність та відданість професії.
1 вересня всі 420 шкіл Києва розпочнуть свою роботу. Абсолютна більшість із них — в очному форматі. Про це Віталій Кличко заявив, виступаючи на серпневій конференції освітян.
Мер Києва Віталій Кличко виступив перед освітянами. Фото: Олексій Самсонов
«Саме завдяки нашій з вами роботі та зусиллям освітній процес у Києві не зупинявся. І це в умовах, коли за час широкомасштабної війни російський агресор пошкодив у столиці 104 заклади освіти. 83 із них вже відновили, у решті тривають ремонтні роботи, — підкреслив Віталій Кличко. — Цьогоріч у столичні школи підуть майже 25 тисяч першокласників, що близько до показників довоєнних років. Я вважаю, це — прояв довіри до нас з вами. І прагнення батьків, щоб їх діти жили та навчалися в Україні, в Києві».
Він зазначив, що попри широкомасштабну війну, складну економічну ситуацію, заробітна плата освітянам Києва виплачується своєчасно та в повному обсязі. Крім того, працівникам столичних закладів освіти збережено виплату надбавки за престижність праці — від 5% до 30%. А також заохочувальну надбавку за складність і напруженість роботи — у межах, встановлених чинним законодавством, — 50% окладу керівникам, 20% педагогічним та іншим працівникам освітніх закладів.
Мер Києва вручив кращим освітянам столиці відзнаки Міністерства оборони України та Київського міського голови. Фото: Олексій Самсонов
Мер Києва подякував освітянам за їхню роботу. Та за результати, якими столиця пишається: 762 випускники отримали максимальні 200 балів за підсумками національного мультипредметного тестування.
«Попереду в нас ще багато викликів та випробувань, ми всі це розуміємо. Але головне — гідно та професійно виконувати свою роботу, спільними зусиллями допомагати всім, хто цього потребує. Вірити в себе та у свою країну. Разом ми все подолаємо! І переможемо! Слава Україні!» — наголосив Віталій Кличко.
Також мер Києва вручив кращим освітянам столиці відзнаки Міністерства оборони України та Київського міського голови
Антоніна Лоза. Фото авторки
Так, Подяку Київського міського голови «За сумлінну працю, вагомий особистий внесок у розвиток національної освіти та високий професіоналізм» отримала Антоніна Костянтинівна Лоза, шеф-кухар ліцею «Зміна» Дніпровського району.
«Ми з початку війни готуємо для наших військових зі Збройних сил України та продовжуємо це робити, — розповіла „Вечірньому Києву“ Антоніна Лоза. — Звісно, раціон відрізняється: дітям підходить більш дієтичне, а нашим воїнам — більш насичене, що були сили. Улюблена їх страва — гороховий суп, дуже люблять і весь час питають. Намагаємося готувати їм різноманітні страви, щоб всі були задоволені. У нас гарні кухарі і готують дуже смачно. Зараз ми щодня, двічі на день, на сніданок і обід, робимо їм по 100 порцій».
Ян Стародубець. Фото авторки
Подяку Департаменту освіти і науки КМДА «за особисті визначні досягнення, вагомий внесок у розвиток вітчизняної науки та гідне представлення України на міжнародній арені світу» вручили Яну Стародубцю, вихованцю відділення хімії та біології Київської МАН.
«Спочатку я займався дослідженням та експериментальним порівнянням різних аналогів адсорбентів у медичній сфері. Переважно на основі активованого вугілля, — поділився з „Вечірнім Києвом“ хлопець. — Пізніше робив дослідження та синтезування власного адсорбенту для електростанцій, але, на жаль, через повномасштабне вторгнення дослідження зупинилось».
Крім того, Ян записував відеоуроки з хімії, фізики, біології та математики для дітей середньої та старшої школи. Його взяли працювати вчителем природознавства для дітей 1-5 класів в онлайн школі «Shark School».
«У своїх уроках я намагався застосувати техніку STEM з використанням інтерактиву та різних експериментів, — зазначив Ян. — В 11-ому класі я вчився у двох школах паралельно: в Києві офлайн та в американській школі онлайн. І організовував онлайн зустріч дітей з України та Південної Кореї, на яких вони могли попрактикувати англійську та обмінюватися культурними
Ян закінчив 11-й клас «Європейського колегіуму» у Києві, у нього попереду 12-й клас в американській школі The Stony Brook School. Поступати планує в американські виші — Гарвард, Стенфорд чи Принстон., на хімію та політичні науки.
«Поки тут, буду максимально продовжувати усі проєкти, допомагати меншим МАНівцям із проєктами та загальним розвитком. Навіть якщо поїду, обов‘язково допомагатиму дітям розвиватись. Проте без якісної вищої освіти, я не зможу глобально багато чого змінити в Україні. Тому хочу здобути найкращу освіту в США і повернутись», — пояснив хлопець.
Всі освітні заклади міста врахували досвід торішнього навчального року в умовах воєнного стану і готові до навчання, запевнила директорка Департаменту освіти і науки Олена Фіданян.
Директорка Департаменту освіти і науки Олена Фіданян. Фото: Олексій Самсонов
«Одна з новацій — згуртувати дітей в окремі дистанційні класи. Київські діти сьогодні перебувають у 36 країнах світу. І організація дистанційного навчання під час звичайного освітнього процесу, незручно для дітей, які перебувають за кордоном, особливо, коли не збігаються часові пояси, — зазначила Олена Фіданян. — Попереднього навчального року частка дітей, які навчалися дистанційно і перебувало за кордоном, в Києві становила 27%. Рекордсменом був Печерський район із 41%. Цьогоріч цей показник значно зменшився і становить 18%. Тому згуртовування дітей в такі дистанційні класи надасть їм кращі можливості для навчання.
У кожному районі є школи, які спеціалізуються на дистанційному навчанні, де колективи найкраще справляються із цим форматом. Ми розглядаємо різні моделі можливого дистанційного навчання: навчання саме в цих школах, або в тих школах, де на паралелі за потреби буде створений окремий дистанційний клас.
Також буде змога вивчати не всі предмети, буде відбуватися зарахування на підставі отриманих оцінок або за кордоном або в спеціалізованих закладах, як спортивні чи музичні школи. Водночас в Києві будуть використовуватися всі форми навчання».
У столиці визначили структуру нового навчального року: коли канікули. Останній дзвоник у київських школах пролунає 31 серпня, а для першокласників вводять додаткові канікули.
Марія КАТАЄВА, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua