Рекорд у номінації «Найбільша площа маскувальної сітки». Фото надане організаторами.
Сітку площею 2294,25 квадратних метрів за сім днів сплели волонтери з Миколаївської області.
25 серпня на Хрещатику пройшла акція «ЗСУ під покровом: мистецтво маскування в дії». З нагоди відзначення 32-ї річниці незалежності України тут розгорнули найбільшу сітку країни. Організатори залишили кілька десятків метрів пустої основи для проведення спільної акції, під час якої кожен охочий мав змогу долучитися до плетіння сітки.
Євгеній Нотевський. Фото авторки
«Ідея виникла навесні, тоді ми хотіли сплести найбільшу маскувальну сітку в Миколаївській області, бо наша організація і волонтерський штаб з Миколаївщини, — поділився коментарем з редакцією «Вечірній Київ» президент ГО «Миколаївська обласна організація лідерів молодіжного самоврядування «Молодь-майбутнє нації» Євгеній Нотевський. — Тоді ми сплели сітку в 1000 квадратних метрів і презентували її на день захисту дітей. Далі поставили собі за мету побити рекорд встановлений львів’янами у 2022 році, який склав 2208 квадратних метрів. Загалом сітка обійшлася в 100 тисяч гривень, на ці кошти закупили матеріал спанбонд».
Стку розгорнули на Хрещатику. Фото авторки
Сітку розміром 2294,25 квадратних метрів розгорнули на Хрещатику від ЦУМу до Майдану незалежності, поряд з побитою технікою країни-агресора.
Рекорд увійшов до Національного реєстру. Фото надане організаторами
Реєстрацію рекордів здійснили представники Національного Реєстру Рекордів України.
Лідія Левицька. Фото авторки
«Сітка плелася 7 днів, а долучилося до цього понад 520 осіб, — поділилася голова волонтерського підрозділу ГО «Миколаївська обласна організація лідерів молодіжного самоврядування «Молодь-майбутнє нації» Лідія Левицька. — У волонтерському штабі Миколаївської області збиралися всі бажаючі. Наймолодшому учаснику — півтора року, найстаршому — 86. Плетіння сіток це маленький внесок у майбутню перемогу і допомога нашим захисникам».
До сіток волонтери додають лист. Фото авторки
Волонтери розповіли, що існують різні види плетіння «вузликом» або «стрічками», а сітки мають зимовий і весняно-літній цикл. Відправляючи сітки, вони завжди додають лист з текстом: «Повертайтеся живими! Нехай вас оберігає мамина молитва і цей оберіг! Разом до перемоги!». Також вкладають ікони й маленькі обереги у вигляді янголят, які роблять дітки.
Надалі сітка буде розрізана і передана підрозділам ЗСУ.
Нагадаємо, у Київ Цифровому зʼявився розділ, завдяки якому можна стати волонтером. Кожен користувач зможе обирати напрямки благодійності, долучатися до різних ініціатив та брати участь у спільних проєктах для створення позитивних змін.
Анастасія КЛАВКІНА, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua