Відвідувачі можуть подивитись мистецтво нових технологій. Фото авторки
VR, AR, відеоарт та NFT експонати митців з понад 10 країн об’єднані загальною темою «30 років Свободи».
Виставку сучасного цифрового мистецтва Ubiennale представили у Музейно-виставковому центрі Музею історії міста Києва.
Куратор бієнале Валерій Коршунов. Фото авторки
«Сучасне українське цифрове та медіа мистецтво — як відбиток часу, в якому ми живемо, як відповідь на усвідомлення того, що вже відбулось, як візія причин та наслідків, як нагадування за що ми боремося, — зазначив куратор бієнале цифрового та медіа мистецтва Валерій Коршунов. — Сьогодні ми спостерігаємо війну у реальному часі, що є безпрецедентним, адже ніколи в історії людства війну не можна було побачити онлайн. Активно реагуючи на події в соціумі, українські митці концентрується на темі війни та документалізують її у своїх роботах».
Деякі роботи, представлені на Першій Бієнале цифрового та медіа мистецтва у Києві в 2021-му році, вдасться побачити й цього разу. Також на вас чекають нові роботи українських митців, присвячені війні.
Також у межах виставки представлені артефакти сучасної війни, а також актуальні плакати молодих графіків з колекції музею.
Найближчі роки увага до українського мистецтва та культури буде зростати. І не тільки через війну, але й через статус країни кандидата в члени ЄС. Відтак, ми маємо інтегруватись: розказувати про себе через свою культуру та мистецтво, чути інших та на точках перетину — спільних цінностях, вибудовувати наші майбутні відносини у межах великої європейської родини, впевнені організатори. І якщо ми хочемо говорити з сучасною аудиторією, то це має бути мова сучасного цифрового та New Media мистецтва.
Коли: до 25 грудня, з 12:00-19:00
Де: Музейно-виставковий центр Музею історії міста Києва, вул. Богдана Хмельницького, 7
Вхід вільний
Світло для надії: знакові споруди Києва засяяли тематичними проєкціями.
Марія КАТАЄВА, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua