Погасити торф та провести профілактичну роботу, — ліквідувати та попередити, — таку роботу виконують у ці дні рятувальники Київщини.
Київська область багата на поклади торфу, тому горить регулярно. Щоб згасити пожежі, рятувальники заливають вогнища водою та розкопують лопатами.
Пожежі торфовищ викликані регулярними підпалами листя, сухої трави та необережним поводженням з вогнем.
Працівник ДСНС після гасіння пожежі на торфовищі.
Спецтехніка необхідна для приборкання вогню на торфовищах.
Вогнеборець під час гасіння пожежі на торфовищі.
Вони, на відміну від лісових чи степових пожеж, погасити торфовища, що горять, набагато складніше, а шкода для здоров’я людини — більше.
«Складність у цьому, що поклади торфу перебувають під землею. А висока горючість і характер залягання перетворює горіння торфу на свого роду тління», — повідомляють подробиці «надзвичайники».
Рятувальник з брандспойтом на гасінні торфовища.
Фахівець ДСНС на Київщині проводить просвітницьку роботу з селянами.
Рятувальники пояснювали місцевим мешканцям як не провокувати загоряння торфовищ.
У п’ятницю, 29 вересня, фахівцям Служби порятунку довелось ліквідовувати саме такий випадок у селі Сущани Обухівського району.
Так, щоб надалі уникнути «рандомних» загорянь в екосистемах, які, як відомо, у своїй переважній більшості виникають з вини людини, рятувальники паралельно провели й профілактичну роботу серед місцевого населення.
Спецтехніка та водовози на гасіння торфовища на Обухівщині.
Рятувальник на гасінні пожежі.
Фахівці пояснювали селянам, як спалювання трави призводить до масштабних пожеж на торфовищах.
Громадян попередили про відповідальність за розпалене багаття на відкритій місцевості, і роздали листівки застережливого характеру.
Читайте також за темою:
«У Києві до 1 жовтня утримається надзвичайний рівень пожежної небезпеки». Киян і гостей столиці бути обережними під час відпочинку на природі.
Фото: ГУ ДСНС Київської області
Ольга СКОТНІКОВА, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua