Посібник «Актуальні питання соціальної роботи» розробили за 9 місяців. Фото: фб-сторінка Марини Хонди
Книга буде корисною для всіх, хто навчається, працює або цікавиться соціальною сферою.
Посібник «Актуальні питання соціальної роботи» розробили фахівці Київського університету імені Бориса Грінченка спільно з Асоціацією соціального розвитку через право. Від задуму до втілення пройшло всього 9 місяців. Про це розповіла заступниця голови КМДА Марина Хонда.
Заступниця голови КМДА Марина Хонда на презентації посібника. Фото: фб-сторінка Марини Хонди
«Питання соціального захисту населення було та залишається одним із найбільш актуальних. Особливо зараз, під час повномасштабного вторгнення. І посібник буде корисний для всіх, хто навчається, працює або цікавиться соціальною сферою, — зазначила вона. — Щиро вдячна авторському колективу за підготовку цього важливого та актуального видання! Впевнена, що він стане цінним доповненням до освітнього процесу, адже містить актуальну інформацію про соціальну роботу.
Презентація та експертне обговорення посібника. Фото: фб-сторінка Марини Хонди
У презентації та експертному обговоренні навчального посібника «Актуальні питання соціальної роботи» взяв участь директор Департаменту соціальної політики КМДА Руслан Світлий.
Директор Департаменту соціальної політики Руслан Світлий. Фото: фб-сторінка Марини Хонди
«Я вдячний авторам посібника і всім, хто сьогодні докладає зусиль для покращення роботи соціальних працівників, хто готує ці, без перебільшення, безцінні кадри, — наголосив він. — Особливо важливою є ця робота у нинішніх умовах, коли потреби населення у соціальних послугах зростають. І потрібно, щоб соціальна сфера була забезпечена кваліфікованими фахівцями, які б отримували відповідну винагороду за свою нелегку роботу».
У посібнику розповідається про сучасні практики соціальної роботи. Фото: фб-сторінка Марини Хонди
Руслан Світлий звернув увагу, що в усьому світі соціальна сфера — дуже дороговартісна. Але саме вона дозволяє забезпечити належний рівень соціального захисту населення, гарантувати якість і доступність соціальних послуг, захистити дітей і людей похилого віку.
«Київ став першим містом в Україні, де запроваджено компенсацію собівартості соціальних послуг за соціальним замовленням. Завдяки цьому кияни отримують ряд таких послуг високої якості, як, наприклад, соціальна адаптація чи паліативний догляд, — поділився директор Департаменту. — Коли працює мультидисциплінарна команда, коли людина отримує допомогу і підтримку у вирішенні практично всіх своїх побутових, соціальних, психологічних та інших потреб, — це якраз і є той позитивний досвід, який ефективно працює у країнах Європи. І ми бачимо, що попит на ці послуги тільки зростає. І відповідно, зростає попит на надавачів таких послуг».
До теми:
- У столиці працюють мобільні бригади соціально-психологічної допомоги. Протягом вересня вони надали киянам 121 консультацію щодо домашнього насильства.
- Киянам нагадали, хто може викликати спецтранспорт для маломобільних мешканців і як його замовити. Послугу надає Київський міський територіальний центр соціального обслуговування.
Марія КАТАЄВА, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua