«Вікна життя» в українських пологових будинках створені для того, щоб мама, яка народила дитину, але в силу різних причин не може її виховувати, залишила анонімно дитя у безпеці.
У Київському міському центрі репродуктивної та перинатальної медицини «Вікно життя» діє з 2019 року. Щорічно, за словами Олени Тетеріної, завідувачки відділення інтенсивної терапії новонароджених, у «Вікно» підкладали по двоє діток.
Олена тетеріна, завідувачка відділенням інтенсивної терапії новонароджених Київського міського центру репродуктивної й перинатальної медицини з дитиною, яку залишили у «Вікні життя». Фото: А. Тетеріна
За 9 місяців цього року — молоді мами залишили у «Вікні життя» трьох хлопчиків. У березні, у червні й нещодавно, 11 жовтня.
Сигнал про те, що у «Вікні» є дитинка тиждень тому почула медсестра приймального відділення.
Як повідомила Олена Тетеріна журналістці «Вечірнього Києва», чергова викликала неонатолога і він забрав малюка у відділення.
«Хлопчик був у задовільному стані, одягнений, із запискою, де мама написала й дату народження 6.10.2023. Однак, документів у дитини не було. Одяг та ковдрочка лежали поруч з хлопчиком», — додала подробиць Олена Марківна.
Після проведених аналізів, виявилось, що новонароджений здоровий.
Оскільки мама не написала ім’я дитини, то його назвали у пологовому — Назар.
Далі долею малого займається Служба у справах дітей.
У КМЦРПМ звертаються до жінок із закликом не залишати новонароджених у небезпеці. Якщо жінка не може ростити новонароджене дитя, вона повинна зберегти йому життя і саме «Вікна життя» — покликані допомогти у цьому.
«Вікно життя» Київського міського центру репродуктивної й перинатальної медицини знаходиться на Оболоні, по проспекту Володимира Івасюка, 16.
До слова, за 600 днів війни у пологових будинках і сховищах народилися 29 857 немовлят. 15 тисяч 340 хлопчиків та 14 тисяч 517 дівчаток. Серед новонароджених — 606 двієнь та п’ять трієнь, повідомив перший заступник голови КМДА Микола Поворозник.
Ольга СКОТНІКОВА, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua