Понад 120 столичних медиків пройшли тренінговий курс із реагування та надання психологічної допомоги під час стресових обставин від фахівців Ізраїльської коаліції травми (Israel Trauma Coalition). Про це повідомила директорка Департаменту охорони здоров’я КМДА Валентина Гінзбург.
Вона розповіла, що такі заняття відбуваються за сприяння Центру стресостійкості Києва в межах меморандуму про співпрацю, який Київ підписав із Israel Trauma Coalition.
Валентина Гінзбург. Фото: Борис Корпусенко
Програми стресостійкості, за якими фахівці коаліції працюють із лікарями міста Києва, дають змогу за доволі невеликий проміжок часу не лише глибше зрозуміти природу стресу та види протидії йому, а й опанувати практичні прийоми і методики, розраховані на самодопомогу та надання першої психологічної допомоги іншим під час травматичних подій.
Серед іншого лікарі вивчають питання профілактики професійного вигорання; відновлення резильєнтності, протидії кризовим і надзвичайним ситуаціям; роботу з мотивацією пацієнта та подолання опору до призначеного лікування; способи повідомлення «гіркої звістки». Також медики опановують прийоми поведінки з нестабільними, агресивними пацієнтами, знайомляться із профілактикою суїцидальних ризиків, протоколами реагування в екстрених ситуаціях тощо.
Кандидатів для навчання відбирають серед лікарів, які мають найчастіший безпосередній контакт із пацієнтами: сімейних лікарів, терапевтів, педіатрів, медиків «швидкої» та, безумовно, медиків, що надають допомогу пораненим. Основний же критерій відбору — бажання навчатися та готовність впроваджувати нові знання у своїй щоденній практиці.
Заняття проходять в онлайн-форматі двічі на тиждень. Крім того, у столиці вже був проведений перший в Україні триденний офлайн-інтенсив для медиків Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф.
Координатор навчального медичного проєкту Israel Trauma Coalition Ігор Мішунін зазначив, що така практика очних семінарів фактично поклала основу для проведення цієї роботи в Україні.
«Попри те, що в обох наших країнах йдуть війни, плани щодо такої співпраці не змінилися. І це зайвий раз доводить правило, із якого ми починаємо знайомство на наших тренінгах: життя триває попри зовнішні фактори! У будь-яких, навіть найскладніших обставинах, людина мусить пам’ятати про його безперервність та знаходити ресурси для того, щоб продовжувати жити», — зауважив він.
Валентина Гінзбург висловила сподівання, що співпраця продовжуватиметься та набуде розвитку і подякувала Israel Trauma Coalition.
Нагадаємо, щомісяця у київському метрополітені влаштовують навчання із домедичної допомоги.
Наталка МАРКІВ, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua