Кадр із фільму «Що далі?».
Дві документальні стрічки розказують про мешканців Харкова під час повномасштабного вторгнення.
Цьогоріч до програми «Українські прем’єри» Київського міжнародного кінофестивалю «Молодість» увійшло два фільми — «Рік тигра» Олександра Назарова та «Що далі?» Дар’ї Дрюченко.
Обидва документальні, і обидва присвячені харків’янам, життя яких змінилося через війну.
Події стрічки «Рік тигра» відбуваються 2022 року, який за східним календарем називають роком Тигра. Герой фільму, Олександр Золотов, під час повномасштабного вторгнення залишається в рідному районі Харкова — Північній Салтівці. Ми бачимо, як він зустрічає Новий рік, а далі, вже менше ніж за три місяці, у березні, в його квартиру влучає снаряд, — все згорає, зокрема і його улюблений кіт.
Тепер найближче оточення чоловіка — шість сусідів та нові домашні улюбленці. Чоловік надзвичайно любить тварин, він турбується про собак, які потім відпрпавляються служити на фронт, берез з вулиць котів. А ще — через об’єктив камери розповідає особисту історію.
Стрічка змонтована як з відео самого Олександра, так і з кадрів операторів Олександра Брами та Марії Шевченко, які фільмували життя героя.
Олександр Золотов: Фото: КМКФ Молодість
«Я завжди любив знімати фото та відео, у мирному житті документував природу та тварин, — розповів герой стрічки, Олександр Золотов, який приїхав до столиці на показ фільму. — Стрічка мені сподобалася, в деяких моментах навіть плакав. Згадав, як місяць шукав свого кота, сподіваючись, що він зміг вибігти та вцілів».
Режисерка Дар’я Дрюченко під час війни зняла документальний фільм «Що далі?». Картина розповідає про харків’ян, які майже 3 місяці прожили в метрополітені, як в укритті.
Кадр із фільму «Що далі?».
В стрічці розкриваються відразу три історії. Молодого студента і єдиного лікаря на платформі з півтори тисячі людей. Вчителя Монтессорі центру, рятівниці дитячої психіки. Вагітної жінки, яка народить ще одну українку, не дивлячись на весь жах навколо.
Ідея зняти кіно виникла у режисерки в перші дні війни, коли вона сама була на 9 місяці вагітності.
Режисерка фільму Кадр із фільму «Що далі?» Дар’я Дрюченко. Фото надане командою фільму
«Коли почалася війна я на собі відчувала весь страх та відповідальність за майбутню дитину, — згадує режисерка і продюсерка фільму Дар’я Дрюченко. — У перший день я виїхала з країни, щоб народити в безпеці. Але через стрес та невідомість ледь не народила в дорозі. Їхавши до друзів у Німеччину або Швейцарію, я на одну ніч зупинилась у Відні. І тут вже і народила сина.
Через два тижні після пологів, мене розривало на шматки, хотілось допомогти на інформаційному фронті, розказати, показати іноземцям, що відбувається в Україні».
Кадр із фільму «Що далі?».
Тоді вона прийшла до свого партнера та колеги Гернота Шафлера співвласника Віденської продакшен компанії «Sabotage-films». Завдяки його підтримці та підтримці Австрійського посольства в Україні, картину вдалося зробити. Монтаж фільму робив відомий режисер і кліпмейкер Віктор Придувалов, а оператором постановником виступив Руслан Богдан.
Нагадаємо, кінофестиваль « Молодість» в цьому році проходить з 21 по 29 жовтня в кінотеатрі «Жовтень».
Побачити фільми у межах програми «Українські прем’єри» глядачі мають змогу у неділю, 29 жовтня.
16:30 «Рік тигра», зал «Аншлаг». Вартість квитка: 100 грн.
18:15 «Що далі?», зал «Аншлаг». Вартість квитка: 120 грн.
До теми:
- Це можливість відкрити майбутніх зірок у кіно, — програмер «Молодості» Богдан Жук розповів подробиці про цьогорічний фестиваль.
Марія КАТАЄВА, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua