Архітектурно-археологічна експедиція Інституту археології НАН України продовжує здійснювати охоронні археологічні дослідження та супроводжувати вітчизняне будівництво.
В ході робіт на території давнього міста у Білій Церкві виявили та повністю дослідили низку об’єктів давньоруського та козацького часів, знайшли велику кількість яскравих та різноманітних артефактів.
Науковою сенсацією став унікальний скарб золотих прикрас, знайдений в культурних нашаруваннях 17—18 ст.
Вчені вважають, що він пов’язаний з буремними історичними подіями часів Гетьманщини.
Скарб складається з 12 золотих предметів загальною вагою близько 28 г та перламутрового бісеру, які були сховані у невеличкий керамічній посудині.
Золото гетьманів, яке знайшли у білій Церкві.
Фрагменти знайденого скарбу золотих прикрас гетьманів.
«Скарб часів Гетьманщини — вкрай рідкісна знахідка, яка має велике наукове та суспільне значення. Вона ілюструє значний розвиток матеріальної культури населення України, підкреслює високий рівень ювелірного мистецтва Козацької держави», — пишуть археологи.
Всі знайдені предмети були передані на зберігання до фондів Археологічного музею ІА НАН України й, безперечно, прикрасять його експозицію в майбутньому.
Золоті прикраси гетьманів знайшли археологи у Білій Церкві.
Одна із золотих знахідок.
Знахідка скарбу ще раз демонструє важливість фахових охоронних археологічних досліджень під час будь-яких будівельних робіт у межах історичних міст.
Фахівці нагадують, що це — обов’язок відповідно до Європейської конвенції з охорони археологічної спадщини, який, на превеликий жаль, не завжди виконується.
Сам факт виявлення подібних артефактів також добре ілюструє основну мету археології як суспільно важливої науки.
Читайте також за темою:
«На території Софійського собору археологи знайшли фрагмент рідкісної ікони».
Ольга СКОТНІКОВА, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua