Депутати Київської міської ради затвердили План дій «Зелене місто» — комплекс із двадцяти пакетних заходів для розв’язання питань кліматичних змін і довкілля у плануванні розвитку міста. Про це повідомив перший заступник голови КМДА Микола Поворозник.
Перший заступник голови КМДА Микола Поворозник. Фото: КМДА
Цей документ містить розроблені заходи у сфері транспорту, сталої міської мобільності, енергоефективності, водопостачання та водовідведення, управління відходами, збереження довкілля та різноманіття, цифровізації міського господарства та управління даними.
Він наголосив, що орієнтовне потенційне залучення інвестицій для реалізації заходів Плану дій «Зелене місто» — близько 2,5 міліарди євро. Джерелами фінансування можуть бути кошти міського бюджету, міжнародних фінансових організацій чи приватний капітал у вигляді інвестицій.
«Провели кілька презентацій і консультацій-семінарів із громадськістю, науковцями, освітянами, представниками бізнесу та громадських організацій. Загалом участь у консультаціях взяли понад 120 організацій. Опрацьовано понад 200 пропозицій і коментарів відповідно до процедур Стратегічної екологічної оцінки. Участь в обговореннях взяли громадські організації, державні установи, Європейський Банк Реконструкції та Розвитку й, найголовніше, — містяни, які вболівають за трансформацію Києва в екологічно свідоме й „розумне“ місто», — зауважив перший заступник голови КМДА.
Він також додав, що повномасштабне вторгнення змусило актуалізувати фактично підготовлений документ. Так, у ньому передбачено заходи щодо енергоефективності, необхідність яких диктує сьогодення. Йдеться про обладнання квартальних котелень альтернативними джерелами електричного живлення, що працюють на різних видах палива; встановлення додаткового обладнання для когенерації теплової та електричної енергії; закупівлю мобільних (пересувних) котелень для аварійного теплопостачання.
Довідково. Робота над Планом дій «Зелене місто» почалась у 2019 році, коли Київська міська державна адміністрація і Європейський Банк Реконструкції та Розвитку уклали меморандум про приєднання столиці до програми ЄБРР «Зелені міста».
Для підготовки Плану дій «Зелене місто» застосовувалась методологія Програми «Зелені міста», що розроблена Організацією економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) та Міжнародною радою місцевих природоохоронних ініціатив (МРМПІ).
Затверджений План дій «Зелене місто» для Києва розроблений за експертною підтримкою міжнародних компаній «УС Аткінс Інтернешнл Лімітед» (WS Atkins International Limited) у консорціумі з ПІІ «Білфінгер Тебодін Україна» (CFI Bilfinger Tebodin Ukraine) в межах Програми ЄБРР «Зелені міста» за фінансової підтримки Уряду Швеції.
До теми — Київрада має ухвалити рішення про сквери біля будинків киян, а також унеможливити забудову лісових зон Києва
Даша ГРИШИНА, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua