На озері. Фото: Катерина Новосвітня
Замість запланованих перевірок на 9 озерах «Плесо» перевірило 33 водойми.
За інформацією директора КП «Плесо» Вячеслава Савицького з перевірених водойм озер та ставків — 29, річок та струмків — 4.
Вячеслав Савицький
«Почали з каскаду з шести озер системи Опечень — Йорданське, Кирилівське, Богатирське, Пташине, Біле, Лугове. Потім пішли на Троєщину — Вигурівщину. Там також є кар’єри — 7 штук. Потім дослідили Осокорки — озера Тягле, Небреж, Підбірна, Мартишів, Вирлиця. Це великі озера. Вивчили підводну частину каскаду водойм по проспекту Бажана — Срібний кіл, Лебедине, Синятине. Далі зайшли в Бортничі та первірили озеро Заплавне й 6 озер, що не мають назви», — розповів Савицький «Вечірньому Києву».
Річки Почайна, Либідь, Віта й річка в Коцюбинському також перевірені. Фахівці «Плеса» брали воду та ґрунт на аналіз, щоб знати чим вони забруднені. Встановили додаткові решітки для виловлювання сміття на 6 водоймах. Обстежили три підземні перепускні колектори. Встановили та відремонтували шандори на Осокорках для перепуску води.
До обстеження водойм звичайно ж залучали інспекторів, які виписали 33 акти, знайшовши порушення. Виявили сміття, незаконні врізки.
«Таким чином у співпраці з нашими водолазами та фахівцями ми перевірили низку водойм. Обов’язково розмістимо про цю роботу докладний звіт. Це потрібно робити постійно, щоб кияни бачили, що відбувається на столичних річках та озерах», — поінформував директор «Плеса».
Цього року після водопілля, «Плесо» встановило топштоки — прилади для вимірювання рівня води. Це для «Плеса» актуально.
Ми з нашим геодезістом на гідроспорудах зробили відмітки, завдяки яким тепер не заходимо на сайт Укргідрометцентру, щоб розуміти який рівень води в Дніпрі за балтійською системою, а самі чітко бачимо в онлайн-режимі, що у нас відбувається. Тепер фахівці бачать, що нині водність у столичних озерах та річках менша ніж зазвичай о цій порі року. Вдалася в знаки посуха у серпні-вересні й температурні аномалії сезону. Як приклад — всихання озера Синє через кліматичні й техногенні причини та озера Голубе.
Повний текст інтерв’ю про стан водойм у Києві читайте тут.
Катерина НОВОСВІТНЯ, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua