Перший показ оновленої вистави пройшов 17 листопада. Фото: Національна оперета України
Театр поновив покази знаного бродвейського мюзиклу в оновленому складі.
Мюзикл «Звуки музики» Річарда Роджерса та Оскара Хаммерстайна II був створений на основі мемуарів баронеси Марії фон Трапп «Сім’я співаків фон Трапп» (The Story of the Trapp Family Singers). В своїх мемуарах авторка (вона ж і головна героїня мюзиклу) розповідає про австрійську родину, яка, рятуючись від переслідування нацистів, була змушена покинути батьківщину і відправитися в Америку.
Прем’єра оригінальної бродвейської постановки у театрі «Лант-Фонтен» з Мері Мартін та Теодором Бікелем у головних ролях, відбулася 16 листопада 1959 року. Вистава витримала 1443 покази та отримала 5 премій «Тоні», серед яких — за найкращий мюзикл.
Героїв об’єднує музика та кохання. Фото: Національна оперета України
У 1965 році на екрани вийшов однойменний фільм із Джулі Ендрюс та Крістофером Пламмером у головних ролях, знятий за мотивами мюзиклу. Цей фільм здобув п’ять премій «Оскар».
Дія відбувається у 1938 році в Австрії. Батько сіми дітей, військовий офіцер, який залишився вдівцем, шукав виховательку для них виховательку. Монахиня Марія, яка прийшла служити в дім капітана гувернанткою, своєю любов’ю до життя та співу, повернула в родину фон Трапп щастя. Це історія про те, як музика й кохання відновили щастя у великій родині, допомогли у хвилини скрути, подарували світлу надію на майбутнє.
Австрійська родина опинилася заручницею політичної ситуації. Фото: Національна оперета України
Прем’єра мюзиклу в Національній опереті України пройшла у грудні 2015 році. Ще тоді, в одному з номерів, демонструвалися кадри, де путін порівнювався з Гітлером. Адже тоді, у 1938 році, відбулася аннексія (аншлюс) Австрії Німеччининою.
Тривалий час вистави не було в репертуарі — і ось вона повернулася з новим складом виконавців.
Богдан Струтинський на прем’єрі оновленої вистави. Фото: Національна оперета України
«Найбільшою складністю було те, що у мюзиклі зайняті діти, від 5 до 16 років, — зазначив режисер-постановник, очільник оперети Богдан Струтинський. — Багато дітей повиїжджало. Влітку влаштовували кастинг, добирали виконавців».
Богдан Струтинський згадує, що поставити цей мюзикл було його великою мрією. З того часу, як на фестивалі в Литви побачив номер «Звуки музики», почав працювати над тим, щоб отримати права на постановку.
У мюзиклі зайняті юні виконавці, які грають дітей головного героя. Фото: Національна оперета України
«Мюзикл має теплий і потрібний Україні сюжет, — впевнений режисер-постановник. — Це яскравий приклад, коли людина має свої принципи, не здається, не стає колаборантом, щоб зберегти бізнес чи місце під сонцем. Також про покликання, яке завжди допомагає знайти власний життєвий шлях. І це надзвичайно моральна вистава, яка показує як діти можуть змінити людину, у цьому випадку батька. Ми досліджували й те, що наскільки б людину не принижували і цькували, якщо в ній превалює людське, то воно завжди виграватиме».
Найближчий показ вистави відбудеться вже сьогодні, 18 листопада.
У грудні у столичному Молодому театрі презентують бродвейський мюзикл «Кабаре». У Києві відбудеться лише 20 ексклюзивних показів всесвітньо знаної вистави.
Марія КАТАЄВА, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua