Комплексна термомодернізація житлового будинку дозволяє в рази зменшити витрати на комунальні послуги та значно економить бюджет мешканців.
Заступник голови КМДА Петро Пантелеєв розповів про досвід житлово-будівельного кооперативу «Академічний-9», який виконав низку енергоефективних робіт у межах міської програми «70/30%».
Петро Пантелеєв в індивідуальному тепловому пункті на ЖК «Академічний-9».
Тепер, після встановлення індивідуальних теплових пунктів із погодним регулюванням, його мешканці мають суттєву економію на платежах за тепло.
Виграш у коштах відчутний — до 30% і більше, залежно від погоди та рівня споживання.
«Ми поспілкувались із жителями ЖБК „Академічний-9“ на вулиці Драйзера, де проведено реконструкцію модульного індивідуального теплового пункту. Це три будинки, що беруть участь у програмі вже 3 роки. Протягом 2020-2021 років місто спільно з ЖБК виконало утеплення фасадів. Також тут замінили освітлення, вікна і двері, модернізували будинкові мережі. Загалом вартість усіх виконаних робіт — понад 24 млн грн, із яких 7,9 млн грн — зібрали та інвестували мешканці», — розповів Пантелеєв.
Модернізований індивідуальний тепловий пункт.
За його словами, практика свідчить, що люди повернуть вкладені кошти дуже швидко за рахунок економії та в подальшому матимуть суцільну економію, комфортні житлові умови та квартири з вищою ринковою вартістю за рахунок модернізованого будинку.
Петро Пантелеєв навів яскравий приклад економії після проведеної термомодернізації.
«Зараз триває прийом заявок на участь у цьому конкурсі в 2024 році. Триватиме прийом до 22 грудня. Умови програми незмінні — вона діє для ОСББ та ЖБК, місто оплачує 70% запланованих за проєктом робіт, а головним критерієм є рівень майбутньої енергоефективності», — сказав заступник голови КМДА.
Петро Пантелеєв зазначив, що в межах програми «70/30%» місто спільно з мешканцями інвестувало в енергоефективні заходи в житлі близько 1 млрд гривень.
Тимчасом місто підготувало 15 сценаріїв дій у разі надзвичайних ситуацій взимку. Генераторами оснащені й частина об’єктів водопостачання та водовідведення.
Деякі ОСББ та ЖБК також ставлять собі ці прилади на системи циркуляції теплоносія та підкачування води. Також понад 150 бюветних комплексів мають можливість оперативно під’єднатися до генераторів.
Ольга СКОТНІКОВА, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua