На ранок після святкового застілля декому можуть знадобитись швидке виведення алкоголю з організму чи допомога у боротьбі з похміллям. Особливо актуально це у випадках, коли зранку дуже несподівано треба сідати за руль та вирушати у дорогу.
Vgorode зібрав декілька рецептів, які допоможуть 1 січня привести себе до тями та покращити самопочуття після святкування Нового року.
Алкоголь з організмів чоловіка та жінки виводиться з різної швидкістю: якщо у чоловіків це в середньому 0,1 проміле на годину, то з крові жінки – близько 0,9 проміле на годину. Але ця формула дуже приблизна та залежить від віку, маси тіла, міцності випитих напоїв та інших факторів, пише Auto.bigmir.
Є декілька методів, які можуть допомогти прискорити процесс виведення алкоголю з крові:
- Найпростіша порада – пити велику кількість води вживати на літр-півтора більше рідини, ніж зазвичай. Краще, якщо вона буде містити в своєму складі луг. Це може бути звичайна чиста мінеральна вода або з додаванням лимону, або апельсиновий сік.
- Наваристі супи та бульйони добре справляються з похміллям. Вживати його слід в гарячому вигляді.
- Традиційний рецепт – огірковий розсіл. Також від похмілля допомагає квашена капуста.
- Міцний чорний або зелений чай, вичавити половину лимона і присмачити двома ложками меду. Пити повільно і зі смаком.
- Також можна заварити чай з імбиром і медом. Він вгамує спрагу, підніме рівень глюкози в крові і зніме відчуття нудоти.
- Кисломолочні напої також покращують роботу кишечника і виводять токсини. Це може бути ряжанка, кефір, йогурт.
- Томатний сік з додаванням солі зранку стане відмінним засобом від нудоти і головного болю.
- Також можна пити дуже багато рідини з сечогінними засобами, щоб створити своєрідний ефект промивання організму. Але треба пам’ятати, що цей екстремальний метод можна використовувати лише після консультації з лікарем.
- Полегшити свій стан можна, якщо добре пропотіти. Для цього можна застосувати щадні методи у вигляді теплої ванни, легких фізичних навантажень. Проте слід зауважити, що не можна перевантажувати серце!
- Ще один спосіб – холодний душ або сніг. Такі процедури підсилюють кровотік, і алкоголь виводиться з організму набагато швидше. Проте як у разі з гарячими процедурами, паралельно обов’язково треба приймати багато води.
- Якщо зранку є сили, треба подихати свіжим повітрям на вулиці. Це збільшить приплив кисню в організм та прискорить процесс відновлення.
- Один з найпростіших способів – легкий масаж вушних раковин, ступень і кінчика носа.
- Викликати блювоту. Цей спосіб дуже неприємний, але він спрацює, якщо алкоголю було багато і недавно – він не встиг потрапити в кров.
- Також можна зробити клізму. Організм рекомендують прочищати відразу з двох сторін.
- Для боротьби з похміллям можна використовувати препарати, які стимулюють активну роботу печінки, оскільки саме вона відповідає за те, з якою швидкістю людина тверезіє.
- Також у нагоді буде сорбент.
- Під час застілля, якщо немає проблемзі шлунком, налягайте на жирну їжу. Вона вбере в себе частину шкідливих токсинів і зранку самопочуття буде краще.
- Спортивний напій допоможе відновити водний баланс, додасть потрібну кількість вітамінів і мінералів.
Проте медики нагадують, що екстрені заходи не треба вживати, якщо є проблеми зі здоров’ям. Також варто заздалегідь проконсультуватись з лікарем, якщо зранку плануєте приймати ліки.