Влаштуйте день «спостереження за своїми кроками». Фото: Михайло Марків
Позитивні емоції допомагають легше пережити стрес і не занепасти духом.
Стреси — супутники життя українців. Хвилювання за рідних на війні, сім’ї, роботу, повітряні тривоги — все це відображається на ментальному здоров’ї українців. Водночас психологи наголошують, що важливо навчитися ними управляти, протистояти негативним наслідкам стресу і знаходити щось позитивне, що дає нам енергію. Під час війни радість може здаватися недоречною, та вона сьогодні потрібна найбільше.
«Нас можуть підживлювати фізична активність, спілкування з приємними людьми, смачна їжа з яскравими спеціями, дозвілля (хобі, перегляд фільмів, музика, книги тощо). Позитивні емоції допомагають легше пережити стрес і не занепасти духом», — пояснюють психологи у черговому пості програми Ти як?
Дитині радість і гра необхідні для розвитку та відчуття безпеки. Додайте у ваші взаємини позитивних емоцій — усміхайтеся, жартуйте, бавтеся, вигадуйте смішні ігри, не соромтеся додавати кумедні звуки чи рухи до ваших щоденних занять
Якщо ви виховуєте підлітка, враховуйте, що у цьому віці діти реагують не на сенс сказаного, а насамперед на його форму. Тому важливо, аби жарти не були образливими та не знецінювали дитину.
Також отримати позитивні емоції допоможуть нові сімейні традиції, ігри. Аби легше було знайти приводи порадіти щодня, зібрали у пості 10 ідей для маленьких «свят на кожен день».
Зверніть увагу: якщо пригнічений стан триває понад 2-3 тижні й не має покращення, варто звернутися до психолога.
Нагадаємо, в Україні триває комунікаційна кампанія «Ти як?» Всеукраїнської програми ментального здоров’я за ініціативою Олени Зеленської.
На комунікаційних платформах програми можна знайти практичні поради, техніки самодопомоги та підтримки інших, а також верифіковані сервіси підтримки.
Наталка МАРКІВ, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua