Провайдери підготувалися до відключень електроенергії. Ілюстративне фото: Борис Корпусенко
На карті можна дізнатися, скільки працюватиме домашній інтернет у разі відключення електрики.
ЛУН та Мінцифри створили інтерактивну карту провайдерів Києва, завдяки якій можна перевірити, як довго працюватиме інтернет певних провайдерів під час знеструмлень. Про це повідомив віцепрем’єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій — міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.
Якщо годин роботи інтернету недостатньо, одразу на карті є змога знайти найближчого провайдера, який серйозніше підготувався до блекаутів.
Також на мапі можна:
— дізнатися вартість підключення та щомісячну абонплату за інтернет-послуги;
— залишити відгук про роботу інтернету у вашому будинку під час відключень;
— переглянути відгуки людей щодо роботи мережі без електрики.
Також в інформації про кожного провайдера зазначається, яку технологію він впровадив. Серед них:
- xPON — енергоощадна технологія, що потребує в десятки менше витрат на підтримку інтернет-мереж у випадку знеструмлень. інтернет до 72 годин;
- FTTx — найбільш поширена технологія інтернет-доступу, що потребує живлення від акумуляторів та генераторів. інтернет 4-8 год, рідше — до 72 годин;
- DOCSIS — технологія, що передає інтернет через телевізійний кабель. інтернет 4-8 год, рідше — до 72 годин;
- xDSL — технологія, що передає інтернет через телефонні кабелі. інтернет 4-8 год, рідше — до 24 годин.
Позначки на мапі показують, скільки годин працює інтернет під час знеструмлень — від 4 до 72.
«Переходьте на карту та перевіряйте, скільки працюватиме інтернет від вашого провайдера в разі відключень. Раджу подбати про енергостійкий інтернет уже зараз, щоб продовжити навчатися та працювати попри все», — зазначив Михайло Федоров.
Раніше до застосунку «Дія» додали нову послугу. Українці всього за кілька кліків зможуть знайти найближчий пункт незламності та прокласти до нього зручний маршрут. Карта — інтерактивна. Зможете дізнатися адресу, графік роботи та умови кожного пункту незламності. А також відфільтрувати за конкретними потребами — чи є інтернет, обігрів, генератор або мобільний зв’язок.
Марія КАТАЄВА, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua