Серед них електромонтери, монтажники, стропальники, кранівники, екскаваторники, водії та звичайні сторожа, які з першого дня повномасштабної війни допомагали теробороні облаштовувати фортифікаційні споруди Києва й області, а також забезпечували лад у місті. Кличко нагадав, що у лютому-березні 2022 року у Києві готувалися до вуличних боїв.
«На захист столиці та області від зазіхань ворога були мобілізовані всі матеріальні та людські ресурси, в тому числі, й комунального підприємства „Київблагоустрій“. Робітники підприємства облаштували 95 оборонно-фортифікаційних споруд», — сказав мер Києва.
Церемонія нагородження відбулась у столичній мерії
Подяки Київського міського голови отримали понад 30 комунальників
Робітники Київблагоустрою облаштували 95 оборонно-фортифікаційних споруд
Кличко зазначив, що комунальники тоді встановили майже 2,5 тисячі фундаментних бетонних блоків і понад 33 тисяч мішків із піском.
«Доставили та встановили 720 протитанкових їжаків. Рили протитанкові рви та траншеї, облаштовували бліндажі. Допомагали також в евакуації людей із територій, де відбувалися бойові дії, перевозили гуманітарну допомогу», — сказав мер Києва.
За його словами, для виконання всіх цих робіт працівники «Київблагоустрою» залучали різну техніку та важку спецтехніку. Зокрема, маніпулятори, крани, самоскиди, екскаватор, трактори, автобуси.
Кличко подякував комунальникам за працю, професіоналізм, сміливість і відданість своєму місту.
«Пам’ятаємо, що навіть у найгарячіші перші місяці війни в Києві щодня прибирали вулиці та вивозили сміття. Не припиняли постачання води й тепла мешканцям. А після атак ворога на критичну інфраструктуру столиці комунальні служби оперативно відновлювали пошкоджені об’єкти, повертаючи киянам життєво важливі послуги. Переконаний, Київ вистояв і завдяки нашим комунальникам», — наголосив Кличко.
Мер Києва також звернувся до директора Департаменту міського благоустрою Михайла Буділова з проханням знайти можливість відзначити преміями працівників, які у найспекотніші для Києва дні допомагали теробороні та забезпечували життєдіяльність міста.
«З початком повномасштабного вторгнення працівники КП „Київблагоустрій“ займалися будівництвом фортифікаційних споруд на основних магістралях на в’їзді в столицю та в урядовому кварталі. Вони працювали під ракетними обстрілами, ризикуючи життям і здоров’ям. Завдяки їм місто продовжувало функціонувати», — розповів Буділов.
Раніше Кличко розповів про готовність міста до зими та можливих відключень світла через ворожі обстріли.
Олександр ГАЛУХ, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua