Під час концетру. Фото: Фейсбук
Національний будинок музики організував концерт на відновленій Великій лаврській дзвіниці.
У Національному заповіднику «Києво-Печерська лавра» відбувся «Concerto Grosso з позитивом» видатного українського композитора Євген Петриченко у виконанні
Liatoshynskyi Capella: Early Music Ensemble — відомого в Україні та Європі колективу, що спеціалізується на історично інформованому виконавстві.
Барокові мелодії у Великій лаврській дзвінниці зіграли на історичних інструментах.
Велику лаврську дзвінницю відкрили для відвідувачів повністю — з четвертим ярусом включно. Тепер цю пам’ятку можна відвідувати, насолоджуючись краєвидами навколо, а також почути чудові концерти та подивитись художні твори.
Дзвіниця — ціннісний маяк у всі темні часи, щоб побачити та нагадати собі, які цінності сьогодні найголовніші.
Велика лаврська дзвіниця відкрита для відвідувачів повністю. Фото: Борис Корпусенко
Найвищий, четвертий ярус Великої лаврської дзвіниці. Фото: Борис Корпусенко
«Concerto Grosso з позитивом» дав змогу почути звуки історичних інструментів доби бароко: клавесина, торби та портативного органа.
«Concerto Grosso з позитивом» відомого українського композитора Євгена Петриченка — це цикл інструментальних та вокальних творів, написаних на тексти Володимира Вакуленка, Вікторії Амеліної, Романа Меліша, Олександра Козинця та Надії Косаревич.
Важливою художньою складовою концертної програми є віртуальний вимір — це доповнена реальність, яку кожен глядач зможе створити самостійно за допомогою власного смартфона: для цього потрібно лише завантажити мобільний застосунок, спеціально розроблений командою Advin.
Глядачі на концерті «Concerto Grosso з позитивом».
Кожен номер проілюстрований малюнками графічного дизайнера Руслана Мотька, в яких можна легко розпізнати фантастичних звірів Марії Примаченко, героїв Поліни Райко, квіти Катерини Білокур та графіті Banksy.
Керівниця колективу Liatoshynskyi Capella: Choir & Orchestra Наталія Хмілевська зазначила, що переживання та емоції, що ними сповнена музика бароко, дуже близькі сучасним українцям.
Liatoshynskyi Capella: Choir & Orchestra.
«Concerto Grosso з позитивом».
«Ми так само відчуваємо біль, страждання, радість, смуток, розчарування, захоплення та любов… Події, трагедії й звичайні, здається, інтимні історії людей, що прочиняють свої почуття нам, стають неймовірно близькими через спільні переживання в музиці. Магічним способом вони впливають на нас і стають частиною історії не тільки для кожного учасника колективу, а й для тих, хто входить у цей спільний простір щирого музикування та слухання», — розповіла Наталія Хмілевська.
Портативний орган звучав у стінах Великої лаврської дзвіниці.
Організатори концерту, музиканти та глядачі вдячні Збройним силам України за нагоду проводити культурні заходи та займатися духовним відродженням та моральним наповненням нації. Такі події підсилюють переконання у Перемозі.
Читайте також за темою:
Вперше за 30 років: на верхівку Великої лаврської дзвіниці відтепер може піднятись кожен охочий. Благодійники допомогли зробити доступною Велику лаврську дзвіницю.
Фото: Національний заповідник Києво-Печерська лавра/Facebook, Борис Корпусенко
Ольга СКОТНІКОВА, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua