Першого грудня, у Києві розпочав роботу соціальний патруль. Темно-зелений автомобіль впізнають і чекають люди, які залишилися без постійного місця проживання. Вони знають, що цей автомобіль розвозить гарячі обіди чітко за графіком.
Щоденно соціальний патруль розвозить по 200 порцій гарячих поживних обідів та проводить роз’яснювальну роботу. Зокрема, бездомним повідомляють про заклади, де вони можуть отримати допомогу, зігрітися, отримати вживаний чистий одяг, взуття, теплі речі. Вся ця інформація також міститься на інформаційних буклетах, які роздає соціальний патруль.
Гарячу їжу розволять щодня. Фото: Департамент соціальної політики
«Соціальне патрулювання — це загальноміський захід, запроваджений ще у 2006 році. Працівники Будинку соціального піклування здійснюють соціальне патрулювання по місту Києву та надають допомогу особам без постійного місця проживання», — нагадують у Департаменті соціальної політики КМДА.
Таке патрулювання здійснюється у холодну пору року ось вже 18 років поспіль: з 1 грудня до 31 березня. Цього року соціальне патрулювання проводиться в столиці згідно з розпорядженням Київської міської військової адміністрації №764 від 2.10.2023 р.
Їжу роздають в одноразовому посуді. Фото: Департамент соціальної політики
До слова, зважаючи на реалії війни, і постійні спроби ворога атакувати енергетичні об’єкти у столиці, як і по всій країні підготовлені пункти обігріву. У Києві оснащені необхідною технікою та речами загалом понад 970 пунктів обігріву для населення. Це і міські комунальні пункти — основна частина, понад 700 одиниць. І пункти ДСНС та локації, що створені власниками бізнесу.
Наталка МАРКІВ, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua