Українці можуть перевірити легальність ялинок перед покупкою

Екологи закликають українців перевіряти легальність ялинок перед їх покупкою.

Як повідомили в Управлінні екології виконкому Криворізької міської ради, на те, щоб виростити метрову красуню з насінини, потрібно щонайменше 7-9 років. А середній вік новорічних дерев – 12-15 років: за цей час вони досягають двох метрів і більше. Державні лісогосподарські підприємства та різні лісокористувачі заготовляють новорічні ялинки на спеціальних плантаціях або під час проведення рубок формування та оздоровлення лісів.

Такі методи мінімізують шкоду для навколишнього середовища. Асортимент порід, які вирощуються в якості новорічних ялинок: сосна звичайна, сосна палласа (кримська), ялина європейська (смерека), ялиця біла (піхта).

Відрізнити спеціально вирощене дерево від браконьєрського доволі просто:

  • продавці за вашим запитом мають показати квитанцію, надати дозвільні документи на вироблення та перевезення;
  • усі дерева мусять бути промарковані бирками або етикетками.

Кожній ялинці надають індивідуальний номер, який зазначено на штрих-коді. Ці дані заносяться до єдиної системи електронного обліку деревини. Ви можете перевірити цю інформацію на спеціальному сайті або за допомогою застосунку на Android. Якщо там немає відомостей про вашу ялинку, то, швидше за все, її зрубали незаконно.

Після свят живу новорічну ялинку можна здати на перероблення: з неї зроблять тріску і використовуватимуть як підстилку для тварин.

Альтернативою живої ялинки можуть бути:

  • ялинкові гілки, вінки або композиція з них. Гілки можна зібрати в лісі або купити вже готові вироби на ялинковому базарі;
  • невеликі хвойні дерева у горщику, які надалі можна висадити у відкритий ґрунт;
  • штучні ялинки – якщо у вас вже є така, використовуйте її якомога довше.
  • авторські ялинки з найрізноманітніших підручних матеріалів – з улюблених книжок, вішалок, кімнатних рослин, дерев’яних колод.

Приєднуйтесь до нашіх каналів в Telegram:

Sourse: Джерело

No votes yet.
Please wait...