Роман Ратушний і його щит. Колаж: Наталя Слінкіна
Світлана Поваляєва передала захисний щит свого сина до колекції.
Національний музей історії України у Другій світовій війні формує у своїх фондах особливу збірку — речі Героїв російсько-української війни. Рідні передають у Музей особисті речі воїнів, які захищали Україну.
Днями українська письменниця Світлана Поваляєва передала до нашого Музею надзвичайно цінну річ — трофейний захисний щит свого сина Романа Ратушного, який він використовував під час Революції Гідності 2013–2014 роках.
«Це цікава історія: віддавати в музеї особисті речі. Мене тримає лише пам’ять про надважку посмертну реконструкцію, про артефакти, чиї творці або власники вже не нададуть інформації, не говоритимуть про деталі в контексті. Саме тому „відриваю від серця“ Ромині речі, знакові для нього за життя. Бо це про Тяглість», — так пояснила Світлана Поваляєва своє рішення.
Юнак послідовно та наполегливо захищав столицю від хижацьких забудов та відстоював Протасів Яр. У перший же день широкомасштабного вторгнення він пішов боронити Україну. Спочатку — бої під Києвом, а згодом — в складі 93 омбр «Холодний яр» звільняв Тростянець, воював на Сумщині та під Ізюмом. Він загинув 9 червня 2022 року в бою під Ізюмом.
До слова, в день його народження, Київська міськрада та адвокати Ратушного виграли апеляцію щодо землі у «Протасовому Яру». Це означає, що мешканці столиці матимуть безперешкодний доступ до території ландшафтного заказника.
Роман Ратушний похований на Байковому цвинтарі. Нагороджений орденом «За мужність» 3-го ступеня (посмертно).
«Музей щиро вдячний за передачу на зберігання до наших фондів справжньої реліквії», — пояснили у Музеї.
«Чим більше росіян ми вб’ємо зараз, тим менше росіян доведеться вбивати нашим дітям», — часто повторював Роман.
Наталка МАРКІВ, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua