Біля станції метро «Золоті ворота» та на Софійській площі проходить акція на підтримку військовополонених. Серед присутніх — родичі і близькі люди українських захисників, а також небайдужі мешканці столиці.
«На даний час акція зібрала кілька сотень людей», — передає з місця події журналістка «Вечірнього Києва» Даша Гришина.
Натовп розтягнувся у кілька шеренг з плакатами та прапорами.
Учасники вийшли на площу, аби вкотре нагадати і закликати людей боротися за визволення тих, хто боровся за нас.
Подібні мітинги напередодні різдвяно-новорічних свят проходять в різних містах України, аби наголосити, що доки «весь світ у полоні свят, українські захисники у полоні на свята».
До акції долучилися представники Асоціації родин захисників Азовсталі. Нагадаємо, серед військовополонених до 800 бійців —представники полку «Азов».
На Софіївську площу прийшли також люди, які не мають полонених родичів, але хочуть висловити свою підтримку в питанні звільнення бранців.
Біля інсталяції — символа стійкості, у вигляді двох рук, що зв’язані мотузками, учасники акції встановили ялинку у межах флешмобу «Свято без свята» і прикрашали її іграшками з підписами-нагадуваннями про те, що багато наших захисників лишається у полоні на свята. Дехто з них — вже другий рік поспіль.
Читайте у «Вечірньому Києві»: Азовець «Дипломат» втратив у полоні 45 кілограмів, але не втратив віри у свою країну. Не дивлячись на те, що російські ефесбешники щодня промивали мізки українському військовому, він не зламався. Навпаки — тепер офіцер полку «Азов» вважає своїм обов’язком за будь-яких обставин доносити до світу правду, аби скоріше повернути додому своїх побратимів. Він постійний учасник і співорганізатор акцій на підтримку військовополонених.
Катували струмом, щоб зізнався про співпрацю із західними спецслужбами: історія полоненого захисника Євгена Шибалова. Зараз про виживання й катування в російському полоні Євген дописує книгу. І продовжує службу в ЗСУ.
Сніжана БОЖОК, фоторепортаж Даша ГРИШИНА «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua