У гімнастичній залі ЦСК Збройних Сил України відбувся спортивно-патріотичний захід «ВОГОНЬ ПЕРЕМОГИ» до Дня Збройних Сил України.
Змагання зі спортивної гімнастики провели з метою популяризації здорового способу життя, розвитку спорту, патріотичного виховання молоді.
Навіть війна не повинна відібрати у дітей бажання та прагнення йти до своїх перемог, — вважають організатори.
На змаганнях палав справжній Вогонь Перемоги.
Юні гімнасти та гімнастки на змаганнях.
Наймолодшому зі спортсменів 5 років, а найстаршому — 11. Всі вони — представники 27 регіонів України. Хто звідки приїхав чи яку область представляє — одразу можна було прочитати на футболках. Команди виводили відомі спортсмени, які народилися в даному регіоні. Наприклад, Миколаївська область йшла під представництвом Олімпійської чемпіонки з фехтування, шаблістки Ольги Харлан. Серед учасників змагань було й чимало дітей ВПО.
Олімпійська чемпіонка Ольга Харлан запалила символічний «Вогонь Перемоги».
Сергій Стаховський (третій праворуч) на змаганнях юних гімнастів.
Сергій Стаховський, відомий український тенісист, що служить у ЗСУ і має звання майстер-сержант, вивів команду Києва. Він виділявся серед інших формою, бо був не у білій футболці з назвою регіону, а у військових строях.
«Мені пощастило, що я все ж таки ще маю можливість займатись тенісом, я не єдиний спортсмен, який служить у ЗСУ нині. Мені почесно тут бути й представляти Київ, але таких людей, як я, дуже багато…», — скромно зазначив майстер-сержант.
Олег Верняєв зі спортсменкою представляли Донеччину.
Ольга Харлан представляла Миколаївщину.
Всі учасники змагань та чемпіони й відомі спортсмени, які їх підтримали.
Сенс таких заходів — об’єднати державу і виховати нашу молодь сильною, спроможною приймати рішення і впливати на історію. «Це — мега круто!», — емоційно поділився враженнями від побаченого і Юрій Федоренко, депутат Київради, командир роти ударних безпілотників, авіаційних комплексів 92 ОМБР.
Юрій Федоренко, депутат Київради, командир роти ударних безпілотників, авіаційних комплексів 92 ОМБР й Олег Верняєв, Олімпійський чемпіон.
Нагороди для юних гімнастів.
Він зазначив роль спорту та постійної підтримки власної фізичної форми військовими.
«Якщо не займатись спортом, то у війську бронежилет просто зруйнує тобі спину, у тебе так чи інакше має бути м’язовий корсет, маєш бути в тонусі. Я все життя займаюсь спортом. На сьогодняшній момент при першій же можливості у бліндажі я намагаюсь розтягнутись, віджатись. Чим краще фізична форма — тим спроможніше військовому виконувати бойове завдання», — пояснив Юрій Федоренко.
Під час змагань.
Гімнастика — вид спорту, що дає чудову силову підготовку.
Складні вправи дають змогу відточити майстерність.
Олімпійський чемпіон, чемпіон світу зі спортивної гімнастики Олег Верняєв був одягнений у таку ж білу футболку, які й всі учасники. На ній був напис «Донецька область». Він представляв і свій багатостраждальний регіон і водночас своїх вихованців — зі Школи спортивної гімнастики Олега Верняєва.
Дітки були з батьками, наймолодшу гімнастку, як розповів журналістці «Вечірнього Києва» пан Верняєв, батьки привозять на тренування з Дніпра. Під час змагань з крихіткою спортсменкою всі фотографувались. За словами Олега, його школа працює майже рік. Діти набираються досвіду і потроху беруть участь у змаганнях.
На змаганнях є чому повчитись в інших.
Спортивна гімнастика виховує у дітей дуже важливі якості характеру.
Юний спортсмен з Луганщини.
«Пройшли змагання „Сніжинка“, діти набирають розряди, багато тренуються. У нас професійні тренери, вимогливі, молоді. Мають багато вмінь і мають натхнення передати те, що вміють самі — дітям. Чому важливі такі заходи, як „Вогонь Перемоги“? Бо змагання важливі взагалі — у будь-якому віці спортсмен має відчувати цей дух, має доводити, що він кращий», — розповів чемпіон.
На змаганнях емоції були через край.
Наймолодша учасниця змагань приїхала з Дніпра.
Олімпійські чемпіони, тренери та юні учасники змагань позначили сердечками свої рідні регіони.
Чи вплинули щоденні небезпеки на активність дітей у гімнастиці?
Всесвітньовідомий спортсмен поділився спостереженнями про те, що батьки активно водять маленьких дітей на тренування, помітно також, що на заняття приходить чимало й дітей-переселенців.
На змаганнях «Вогонь Перемоги» з юними спортсменами спілкувалися Олімпійські чемпіони: Олександр Авраменко (з фристайлу), дворазовий бронзовий призер Олімпіади веслувальник-каноїст Юрій Чебан, шаблістка, Олімпійська чемпіонка, шестиразова чемпіонка світ та восьмиразова чемпіонка Європи Ольга Харлан.
За словами Олега Верняєва, топ-спортсмени підтримують молодь і дають прекрасний приклад наснаги й патріотизму.
Вправа на паралельних брусах.
Представник тимчасово окупованого Криму.
Розмова з суддею змагань.
Декілька цікавих моментів керівник школи зі спортивної гімнастики розповів читачам «Вечірнього Києва:
«Найбільш вдалими для українських спортсменів у гімнастиці є паралельні бруси. Всі три золота Олімпіад, виграні українцями були завдяки перемогам на цих снарядах. Щодо віку, коли дітей краще приводити на заняття у зал — то це 4-5 років. А взагалі — гімнастика дає силову базу, яка дає змогу потім займатись і іншими видами спорту».
Сьогодні у Школі спортивної гімнастики Олега Верняєва тренується два десятки вихованців.
Олімпійське селфі.
Дипломи для учасників змагань.
Що ж до переможців, то «Вогонь Перемоги» дав можливість стати переможцями кожному учаснику змагань.
Цього тижня українські пластуни принесли Вифлеємський вогонь миру до Київради та вручили його міському голові Віталію Кличку. Вогонь миру та добра з Вифлеєму, скаути всього світу щороку передають, як нагадування про добрі справи й підтримку тих, хто не може святкувати Різдво вдома.
Вже три роки Укрзалізниця разом з пластунами поширює Вифлеємський вогонь Україною, і другий рік поспіль — в умовах повномасштабного вторгнення і масових обстрілів.
Ольга СКОТНІКОВА, Борис КОРПУСЕНКО, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua