Гільза стала першим предметом, взятим на музейний облік у 2024-му. Фото: Національний музей історії України у Другій світовій війні
Артефакт подарував на довічне зберігання переможець благодійного розіграшу.
У фонд Національного музею історії України у Другій світовій війні у 2024-му році надійшов новий предмет. Про це повідомили у закладі.
«Музей і надалі збирає цінні артефакти, пов’язані з російсько-українською війною. Лідер мотошколи The Riders Леонід Каллаш, один з організаторів благодійного розіграшу, передав нам на довічне зберігання гільзу від артилерійського снаряда з художнім розписом „Пташки“ Катерини Поліщук», — зазначили у музеї.
Гільза від артилерійського снаряда з художнім розписом «Пташки» Катерини Поліщук. Фото: Національний музей історії України у Другій світовій війні
Гільза від артилерійського снаряда з художнім розписом «Пташки» Катерини Поліщук.Фото: Національний музей історії України у Другій світовій війні
Артефакт опинився на почесному місці в Музеї завдяки Владиславу Золотарьову. Вигравши його, учасник заходу вирішив, що таку річ мають бачити люди, що вона саме для музейної, а не для приватної колекції.
Виручені під час розіграшу кошти пішли на закупівлю дронів для Катерининого підрозділу, а сама гільза, розписана «Пташкою», стала предметом № 1, узятим на музейний облік у 2024 році.
Артефакт директору музею передав Леонід Каллаш. Фото: Національний музей історії України у Другій світовій війні
«Ми приємно вражені не лише мистецьким рівнем роботи, а й силою легенди, яка стоїть за цією реліквією, — підкреслили у закладі. — Радіємо, що серед громадян зростає усвідомлення того, наскільки важливо зберігати предмети нашого воєнного сьогодення, як і готовність долучитися до формування національної пам’яті».
Читайте також:
- У 2023 році музей війни у Києві отримав чотири міжнародні нагороди та провів фестиваль воєнної музики.
- Стус таких називав «шлунки на ніжках»: «Пташка» прокоментувала «Вечірньому Києву» відео, де цивільні нічого не знають про оборону Маріуполя.
Марія КАТАЄВА, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua