Тривалі вимкнення електроенергії у місті, які застосовують, через те, що росіяни знищують енергетичну інфраструктуру поставили на межу виживання унікальну колекцію риб у Київському міському Будинку природи.
Візитівкою і гордістю Будинку природи є унікальний 6-тонний акваріум, який демонструє одночасно колекцію з понад 100 видів живих тропічних водних рослин, зібраних у єдину композицію.
Акваріумний зал Будинку природи — це найбільший в Україні осередок тропічних прісноводних риб та рослин, і якщо зараз ми його втратимо — відновити буде майже неможливо. Біологи створювали цю виставку впродовж 25-ти років.
Загалом в експозиції Будинку природи представлено більш ніж 60 видів риб та 120 видів живих водних рослин, а також рептилії. Зараз ця вся колекція може загинути через тривалі вимкнення електроенергії. Щоб цього не сталося, підприємству потрібна автономність — генератор.
«Будинок природи — це знакове місце для багатьох людей, історія якого почалась у 1946 році з Українського товариства охорони природи, у цьому приміщенні на Рогнідинській, 3. На ініціативах та екопросвіті нашого простору виросло не одне покоління киян», — зазначають у співробітники.
Риби з Будинку природи. Фото: Кирило Сірченко
Риби з Будинку природи. Фото: Кирило Сірченко
Безперебійна електроенергія потрібна для підтримання життєзабезпечення акваріума: систем які гріють, фільтрують і насичують воду киснем. Коли ця система не працює, то риби ще якийсь час живуть, але знижується рівень кисню, вода забруднюється продуктами життєдіяльності риб, і це призводить до того, що акваріум «мутніє», і це може викликати фатальні наслідки, бо якщо за таких умов загине одна рибка, то за відсутності фільтрації і насичення киснем, може бути повальна реакція і загинути можуть усі. Про це «Вечірньому Києву» розповів співробітник Будинку природи Олексій Сербін.
«Якщо при працюючій техніці гине одна рибка, то біди нема, а якщо за умов вимкнення, то можливі фатальні наслідки, як кажуть між собою фахівці — „дохляк“», — пояснює пан Сербін.
Для тропічних риб потрібна температура води 24-26 градусів тепла. Критичною для них є 20 градусів, бо за цих умов риби починають хворіти і у них з’являються хвороби, які при нормальних умовах не виникають. Також у холодній воді риб не можна годувати — вони не перетравлюють їжу.
До слова, 28 листопада у Будинку природи електроенергія зникла вранці, а «повернулася» о 14:30. За ці декілька годин температура води знизилася до 22 градусів. Зараз тепліше, бо відтоді світло не вимикали, і обігрівачі «витягнули» температуру до норми.
Коли фахівці Будинку природи розраховували, який потрібно генератор, то взяли до уваги, скільки споживають електроенергії системи життєзабезпечення акваріумів і карантинної кімнати. Тож ціна питання порятунку риб та рослин — 60 тисяч гривень. Саме стільки коштує генератор необхідної потужності.
Небайдужі кияни оголосили збір коштів на порятунок екзотичних риб. «Банку» на своє ім’я створив Кирило Сірченко.
Станом на 29 листопада на банці 16 тисяч гривень.
«Вартість генератора — нереальна сума для працівників КП, тим паче в скрутному економічному становищі, тому я прошу допомогти і разом зберегти наш Будинок природи», — пише Кирило.
Він наголошує, що тривале відключення під час сильних морозів не залишить жителям БП жодного шансу. Тому якнайшвидше потрібно придбати генератор. Він дасть змогу живити освітлення, систему фільтрації акваріумної води і, що найважливіше, обігрівати приміщення — зберегти унікальну колекцію. Кожен може долучитись до допомоги хоча б кількома гривнями.
Банка для збору (UAH): https://send.monobank.ua/jar/318qDNQDRF та PayPal (USD): [email protected]. Усі надходження коштів, чеки після покупки Кирило буде публікувати в Фейсбук і Інстаграм.
Також у столиці триває збір коштів на купівлю пелет для обігріву оранжерей Національного ботанічного саду імені М.М. Гришка НАН України. Колекції рослин, що ростуть там — національне надбання, яке треба зберегти для нащадків.
Наталка МАРКІВ, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua