В Україні скасували золоті та срібні медалі: як тепер відзначатимуть випускників

Міністерство освіти і науки України офіційно скасувало нагородження випускників 11-х класів золотими та срібними медалями за особливі досягнення у навчанні. Відповідний наказ № 1771 набув чинності після реєстрації в Міністерстві юстиції України. Відтепер у документах про освіту використовуватиметься формулювання “з відзнакою”.

Зміни в оформленні документів про освіту

Згідно з новими правилами, положення про золоті та срібні медалі втратило чинність. У свідоцтвах про здобуття повної загальної середньої освіти замість запису про нагородження медалями буде зазначено “з відзнакою”. Це стосується як тексту самого свідоцтва, так і додатків до нього.

Зокрема, формулювання “свідоцтво про здобуття повної загальної середньої освіти (для осіб, нагороджених золотою медаллю ‘За високі досягнення у навчанні’)” замінено на “свідоцтво про здобуття повної загальної середньої освіти з відзнакою”. Також у порядку нагородження позначення “ЗМ” (золота медаль) та “СМ” (срібна медаль) замінено на “ЗВ” (свідоцтво з відзнакою).

Практична   користь для випускників та освітньої системи

Для випускників ці зміни означають спрощення процедури отримання документів про освіту. Відтепер не потрібно буде чекати виготовлення та вручення медалей, що може прискорити процес видачі свідоцтв. Крім того, формулювання “з відзнакою” є більш універсальним та зрозумілим, що може полегшити визнання українських освітніх документів за кордоном.

Для освітньої системи скасування медалей дозволить зекономити бюджетні кошти, які раніше витрачалися на їх виготовлення. За даними колишнього освітнього омбудсмена Сергія Горбачова, у 2023 році держава витратила 1,8 мільйона гривень на закупівлю 21,3 тисячі медалей, а у 2022 році – 1,77 мільйона гривень на 20,6 тисячі медалей. Ці кошти можна буде спрямувати на інші потреби освітньої галузі.

Варто зазначити, що з 2015 року золоті та срібні медалі не надають жодних переваг при вступі до закладів вищої освіти. Тому їх скасування не вплине на можливості випускників продовжити навчання у вищих навчальних закладах.

Таким чином, нововведення спрямоване на оптимізацію процесу нагородження випускників та раціональне використання бюджетних ресурсів, зберігаючи при цьому можливість відзначення учнів за високі досягнення у навчанні.

Приєднуйтесь до нашіх каналів в Telegram:

Sourse: Джерело

No votes yet.
Please wait...