Подвиги захисників Донецького аеропорту стали символом незламності. Фото з відкритих джерел
Дружина Руслана Боровика Людмила Крамаренко представить світлини, зроблені її чоловіком, та поділиться спогадами про нього.
20 січня, у п’ятницю, Київський міський центр допомоги учасникам АТО запрошує на зустріч, присвячену Дню вшанування захисників Донецького аеропорту.
Подвиги кіборгів стали символом незламності, мужності, стійкості, звитяги духу української армії.
Захід проходитиме у форматі живого спілкування з родинами загиблих захисників.
Людмила Крамаренко представить фотовиставку «Героїчна оборона Донецького аеропорту (2014-2015)» —світлини, зроблені її чоловіком Русланом Боровиком «Багдадом», учасником російсько-української війни, «кіборгом»-десантником, молодшим сержантом Збройних Сил України, фотографом та працівником Центру АТО, що загинув захищаючи незалежність України. Також Людмила Григорівна поділитися спогадами про чоловіка та його героїчними подвигами.
Руслан Боровик завжди знаходив можливість фотографувати. фото зі сторінки Руслана Боровика
Роман Боровик загинув навесні 2022 року у бою з окупантами на сході України. Нагороджений орденом «За мужність» третього ступеня. Навіть під час важких боїв він знаходив можливість зробити кілька кадрів на пам’ять.
У 2015 році вийшов фотоальбом «ДАП» з його світлинами. Завдяки Русланові збереглися світлини загиблих «кіборгів». Книжка фотографій Боровика «ДАП» стала першою вагомою збіркою знімків із передової.
Під час зустрічі своїми спогадами поділяться також кіборги та учасники боїв за Донецький аеропорт.
Коли: 20 січня о 12:00
Де: VCentry Hub, вул. Володимирська, 51Б
Вхід вільний
День вшанування захисників Донецького аеропорту, також День пам’яті кіборгів — день вшанування пам’яті захисників, які тримали оборону Донецького аеропорту з 26 травня 2014 року до 22 січня 2015 року під час війни на сході України. В обороні цього об’єкта брали участь не тільки воїни, але і медики з волонтерами, що надавали допомогу та підтримку українським бійцям.
Відзначається щороку 20 січня. З 2022 року — офіційно, відповідно до Наказу Міністра оборони України та Головнокомандувача Збройних Сил України.
Кіборгами українців прозвали сепаратисти, які були шоковані, що живі люди могли так довго і стійко боронити будови аеропорту. «Кіборги вистояли, не встояв бетон»
— фраза, яка вже увійшла в історію.
За озвученими наприкінці 2022 року цифрами, на фронті воюють 100 тисяч киян, а від 24 лютого на передовій загинули близько чотирьох сотень мешканців столиці.
Редакція «Вечірнього Києва» вирішила зробити свій внесок у пам’ять про полеглих і започаткувала спецпроєкт «Пантеон Героїв». Мета серії таких публікацій — дослідити якомога більше прижиттєвих деталей про захисників сучасності та розповісти їхню останню історію.
Марія КАТАЄВА, «Вечірній Київ»
Sourse: vechirniy.kyiv.ua