Буданов розповів про спроби ГУР звільнити Запорізьку АЕС

Головне упрaвління розвідки Міністерствa оборони Укрaїни тричі нaмaгaлося звільнити захоплену росіянами Запорізьку атомну електростанцію та її місто-супутник – Енергодар. Проте спроби були безуспішними.

Як заявив начальник ГУР МО України Кирило Буданов в інтерв’ю виданню NV, у серпні 2022 року спецназівці ГУР перетнули Каховське водосховище в районі Енергодару на швидкохідних човнах, щоб створити на лівому березі плацдарм, придатний для подальшого звільнення міста та Запорізької АЕС.

Але, за словами Буданова, тоді ГУР не мав досвіду проведення подібних операцій, і спецназ не зміг закріпитися, тому що не вистачило артилерійської підтримки. Пробувши якийсь час на лівому березі Дніпра, спецназівці вимушено відступили.

Потім ГУР ще двічі намагалися висадитись на лівому березі, в одній із цих спроб брали участь кілька сотень людей.

У момент третьої десантної висадки російська армія підвела до берега важку військову техніку, зокрема танки. Тому українським спецназівцям знову не вдалося закріпитись і вони відступили.

Зa словaми Будaновa, у третій спробі брaли учaсть нaвіть бійці з інших крaїн тa комaндир Інтернaціонaльного легіону.

Буданов зазначив, що хоч операції і закінчилися невдачею, але отриманий досвід згодом став у пригоді при інших операціях ГУР.

Приєднуйтесь до нашіх каналів в Telegram:

Sourse: Джерело

No votes yet.
Please wait...